Законопроектом № 1048 пропонується шляхом внесення змін до ст. 52, 63 Закони про старанне виробництво встановити заборона на звернення стягнення на єдине житло боржника і земельна ділянка, на якій воно розташоване в межах, які не перевищують норм житлової площі згідно із законом з розрахунку на кожну людину, що проживає разом з боржником. Окрім цього, Перелік видів майна громадян, на яке не може бути обернене стягнення по старанних документах, доповнюється устаткуванням для обігріву приміщення, якщо воно використовується також для приготування їжі, одно на приміщення.
В ході обговорення народні депутати відмітили, що хоча суб'єкти права законодавчої ініціативи визначають законопроект як що створює правові умови для захисту права власності на житлі соціально незахищених верств населення, його норми не реалізують механізм захисту саме цієї категорії громадян України. Так, боржник може мати значні прибутки, а також житло, записане на членів сім'ї, ухиляючись, при цьому, від стягнення під приводом того, що в його власності знаходиться лише єдине житло. Крім того, в проекті не визначений розмір земельної ділянки, на який зберігається право власності боржника. Отже, вважають парламентарі, задекларована мета законопроекту входить в протиріччя з його змістом.
Комітет вважає, що пропоновані законопроектом зміни не лише не узгодяться з чинним законодавством, але і сприятимуть ухиленню боржників від виконання рішень, що, як наслідок, створить перешкоди у відновленні законних інтересів і прав стягувачів.
За інформацією прес-служби ВР.