Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Підсумки тижня : імпорт авто, новели від податкової і актуальні законопроекти

15 березня 2013, 14:35
206
0
Автор:
Реклама

Нововведення на авторинку

Дорога цивілізації вимощена

квитанціями про сплату податків.

Крилате вираження

Мита на імпорт легкових авто. З 14 квітня 2013 р. діють спецмита на імпорт легкових автомобілів. Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ще 28.04.2012 р. прийняла рішення про введення спеціальних мит на імпорт автомобілів у розмірі 6,46 % на автомобілі з об'ємом двигуна більше 1000 куб. см, але не більше 1500 куб. см і 12,95 % на автомобілі з об'ємом двигуна більше 1500 куб. см, але не більше 2200 куб. см

У документі уточнюється, що йдеться про товари, що класифікуються згідно УКТЗЕД по кодах 8703 22 10 00 і 8703 23 19 10. Комісія вважає, що такі заходи посприяють відновленню обсягів виробництва і продажу українських автомобілів, позитивно вплинуть на зайнятість населення і інвестиції національного товаровиробника.

Порядок проведення огляду/переосмотра товарів і ТС комерційного призначення. 15 березня вступив в силу наказ Мінфіну № 1316стверджуючий Порядок проведення огляду і переосмотра товарів, транспортних засобів комерційного призначення. Зокрема, документ визначає:

- порядок ухвалення рішення про проведення огляду/переосмотра товарів і транспортних засобів комерційного призначення;

- процедуру огляду/переосмотра товарів і транспортних засобів комерційного призначення;

- порядок застосування технічних засобів митного контролю;

- процедуру організації і проведення огляду згідно з положеннями ч. 5 ст. 338 ТК України.

Відмітимо також, що цього тижня ГТС роз'яснила Порядок тимчасового ввезення автомобілів громадянами-резидентами на митну територію України, автотранспортних засобів як засобів комерційного назначания. Окрім цього, набуло чинності нове Положення про медогляд водіїв.

Нова порція законодавчих новел

Покладатися на закони і до того ж розуміти їх положення

- тільки так можна добитися згоди.

Сюнь-цзы

"На думку" Мінюсту. Мінюст наказом № 327/5 визначив, як перевіряти наявність ознак фіктивного банкрутства. Так, аналіз фінансово-господарського стану суб'єктів господарювання відносно наявності таких ознак проводиться згідно з тими, що відповідають Методичним рекомендаціям. При цьому структурний підрозділ Мінюсту або його територіальний орган готують виводи на запити господарського суду, у виробництві якого знаходиться справа про банкрутство, прокуратури або іншого органу, що здійснює карне виробництво, інших уповноважених органів, що мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення у разі здійснення незаконних дій при банкрутстві або фіктивному банкрутстві.

Міністерством також встановлений тариф за надання послуг з обслуговування посиленого сертифікату відкритого ключа. Зокрема, за один місяць надання послуг з обслуговування посиленого сертифікату відкритого ключа візьмуть 3750 грн.

Зверніть увагу! Нацбанк визначив платіжні системи, які можуть працювати в Україні

Податкові "повідомлення". Особлива увага цього тижня податкова приділила роз'ясненню особливостей оподаткування ПДВ.

Зокрема, ДПС листом № 3077/7/15-33-17-3 пояснила, як платять ПДВ переробні підприємства.

Податкова вказала, що починаючи з 01.01.2012 р. позитивну різницю між сумою податкових зобов'язань звітного (податкового) періоду і сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду, визначену в податковій декларації по ПДВ відносно діяльності по постачаннях продукції, переробне підприємство платить до спеціального фонду держбюджету і на спеціальний рахунок, відкритий їм в органі державної казначейської служби, в таких розмірах:

- в 2012 році - до спеціального фонду держбюджету - у розмірі 30 %, а на спеціальний рахунок - у розмірі 70 %;

- в 2013 році - до спеціального фонду держбюджету - у розмірі 40 %, а на спеціальний рахунок - у розмірі 60 %;

- в 2014 році - до спеціального фонду держбюджету - у розмірі 50 %, а на спеціальний рахунок - у розмірі 50 % (пп. 6 п. 1 підрозділу 2 розділи XX Податкового кодексу).

Таким чином, першим звітним (податковим) періодом для такої сплати в розмірах, передбачених для 2013 року, буде січень 2013 року.

ДПС листом № 406/Л/15-3114 також уточнила особливості обкладення ПДВ страхових послуг. У випадку якщо страхові суми не перераховуються тому, що безпосередньо потерпіло, а спрямовуються на придбання у платника ПДВ послуг з ремонту, заміщення, відтворення застрахованого об'єкту або товарно-матеріальних цінностей, які мають бути використані в процесі його ремонту (запчастини, інші витратні матеріали і т. п.), то розрахунок суми виплати і таке придбання здійснюються з урахуванням сум ПДВ. Якщо ж придбання таких послуг здійснюється у неплатника ПДВ, то розрахунок суми виплати і таке придбання здійснюються без урахування сум ПДВ, оскільки особа не зареєстрована платником ПДВ і не має права налічувати вказаний податок.

Мотиваційні виплати також є об'єктом оподаткування ПДВ. Податкова в листі № 7540/0/61-12/15-3115 звертає увагу: оскільки мотиваційні виплати спрямовуються на стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), такі витрати можуть бути віднесені до маркетинговим послугам. Таким чином, мотиваційні виплати являються об'єктом оподаткування ПДВ.

При цьому як відмічає ДПС, послуги у сфері інформатизації не звільняються від ПДВ.

Важливо! Затверджений стандарт бухобліку "Загальні вимоги до фінансової звітності"

ДПС в листі № 1537/6/15-1415 розповіла також про операції по врегулюванню сумнівної заборгованості. Зокрема у документі роз'яснено, що до складу прибутків включається сума коштів або вартість інших активів, отримана платником податку - першим кредитором від такої поступки, а також сума його заборгованості, яка погашається, за умови, що заборгованість була включена до складу витрат.

ДПС резюмувала, що до складу прибутків включається сума заборгованості, погашення якої відбулося в III кварталі 2012 року шляхом укладення договорів по поступці права вимоги, за умови, що така заборгованість була включена до складу витрат.

На питання про те, чи правомірно формувати податковий кредит на підставі незареєстрованих податкових накладнихподаткова повідомляє, що підприємство має право відобразити таку податкову накладну у складі податкового кредиту в місяці її виписки і, відповідно, включити в реєстр за умови, що такі товари (послуги) придбані з метою їх подальшого використання в операціях оподаткувань в межах своєї госпдіяльності.

У листі № 3339/6/15-33-15 ДПС відмітила, що використання спеціального режиму оподаткування і перебування на фіксованому сільгоспподатку є не обов'язком сільгосптоваровиробника, а його правом. Таким чином, основним критерієм для віднесення підприємств до категорії сільськогосподарських ДПС визначила виробництво у відповідних об'ємах сільгосптоварів (послуг) на власних або орендованих основних фондах.

Крім того, податкова нагадала, що податкові накладні повинні заповнюватися на державній мові.

Зверніть увагу! Госстат повідомив про рівень інфляцію в 2013 році

Новели від ПФ. Пенсійний фонд постановою № 2-9 змінив порядок подачі звітності в електронній формі. Так, внесені зміни в Порядок представлення звітів до Пенсійного фонду в електронній формі, що передбачають, що звіт страхувальником повинен подаватися у повному об'ємі.

Більше того, як повідомляє Пенсійний фонд в листі № 100/03-20, витрати підприємства на подарунки відносяться до бази нарахування єдиного внеску. Таким чином, витрати підприємства на подарунки, призи, оплату найманого житла працівникам підприємства і плата за страхування від нещасного випадку, яку підприємство (страхувальник) зобов'язане внести страховій компанії згідно з угодою такого виду страхуванняє базою для нарахування і утримання єдиного внеску.

Нововведення фондового ринку і цінних паперів. НКЦБФР рішенням № 131 зобов'язала торговців цінними паперами і фондові біржі надавати інформацію про усі досконалі угоди у базу НКЦБФР. Крім того, в документі позначається, що держконтроль за дотриманням торговцями цінними паперами і фондовими біржами вимог цього положення здійснює НКЦБФР.

Також Комісія рішенням № 63 встановила вимоги до реклами цінних паперів і фондового ринку. У документі, зокрема, визначений порядок попереднього узгодження проектів реклами цінних паперів і фондового ринку.

Крім того, НКЦБФР удосконалила механізм допуску українських цінних паперів на іноземні майданчики.

Важливо! Нацбанк повідомив про перенесення днів роботи системи електронних платежів

Законодавчі ініціативи тижня

Перегляд судових рішень в господарському процесі. У Верховній Раді зареєстрований законопроект № 2510 про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, що пропонує удосконалити процесуальні дії з перегляду судових актів в господарському процесі.

Автори документу вважають, що розділи XII, XII - 1, XIII Господарського процесуального кодексу повинні містити посилання на підстави, суб'єктів ініціації скарг (заяв), зміст, форму відповідного звернення до суду, а також регулювати порядок і терміни їх розгляду судом.

Зокрема, законопроектом пропонується:

1) доповнити ст. 93 ХПК нормою, що встановлює, що термін подачі апеляційної скарги, пропущений з причин, не залежних від особи, що звернулася з такою скаргою, можливо відновлений господарським судом апеляційної інстанції за умови, що клопотання подане не пізніше за шість місяців з дня ухвалення рішення;

2) встановити обов'язок касационной інстанції при напрямі справи на новий розгляд конкретно вказатиякі процесуальні дії необхідно здійснити;

3) уповноважити господарський суд переглянути прийняте їм судове рішення, що набрало законної сили, по що знову відкрилося або новим обставинам. Підставами для перегляду судових рішень господарського суду за новими обставинами являються:

а) встановлена Конституційним Судом України неконституційність закону, іншого правового акту або їх окремого положення, застосованого судом при рішенні справи;

б) встановлене Європейським судом з прав людини порушення положень Конвенції про захист прав людини і основних свобод при розгляді судом конкретної справи, що привело до ухвалення незаконного або необгрунтованого рішення.

Трансфертне ціноутворення. Уряд схвалило законопроект про трансфертне ціноутворення, і найближчим часом документ буде внесений у ВР. На думку Міністерства прибутків і зборів, такий закон дозволить піти від поняття "тінь", а також підвищить культуру ведення бізнесу в Україні.

Законопроект передбачає здійснення контролю за операціями як з боку податкових органів, так і з боку бізнесу, готує і подає документацію по трансфертному ціноутворенню з описом угоди, контрагентів, аналізом ризиків і обгрунтуванням вибору того або іншого рівня цін. Непредставлення такої документації буде покарано штрафом в розмірі до 5 % від суми угоди. До того ж контроль, згідно із законопроектом, здійснюється переважно в електронній формі, а додаткові перевірки можуть бути організовані тільки у разі виявлення і підтвердження значних цінових невідповідностей. Проект закону також передбачає підписання угоди суб'єктом підприємництва з податковими органами відносно ціни і умов торгівлі по різних операціях. Така угода, на думку ГНСУ, зведе нанівець будь-які порушення в частині ціноутворення і ухилення від сплати податків.

Нові особливості обліку платників податків. Розроблений законопроект про зміну особливостей реєстрації і обліку платників податків, яким пропонується ряд істотних нововведень, покликаних поліпшити діяльність суб'єктів підприємництва. Документом передбачаються наступні нововведення:

1) відміна необхідності отримання свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ і єдиного податку і забезпечення права платника на отримання виписки з відповідного реєстру в Миндоходов;

2) обнародування на єдиному веб-порталі інформації про постановку суб'єктів господарювання на податковий облік, їх реєстрації в якості платників ПДВ і єдиного податку;

3) скорочення граничного терміну повідомлення фінансовими установами органів податкової служби про відкриття рахунків платників податків, а також терміну повідомлення податковими органами фінансових установ про постановку або відмову в постановці рахунків на облік з 3 робочих днів до 1;

4) відміна необхідності представлення платником податків повідомлень про об'єкти оподаткування по місцезнаходженню кожного з таких об'єктів. Замість цього платник повинен надавати таку інформацію тільки по основному місцю обліку;

5) звільнення платників податків від обов'язку повідомляти контролюючі органи про зміни у своїх даних, внесених в ЕГР (проект від 05.03.2013 р.).

Новий держорган - фінансова поліція? Бурхливу реакцію громадськості на цього тижня викликав проект закону "Про Службу фінансових розслідувань України (фінансовій поліції) ". І хоча проект документу був відкликанийнадалі впровадження в дію його норм залишається цілком вірогідним.

Документ передбачає створення окремого силового органу із спеціальним статусом і широкими повноваженнями під назвою Служба фінансових розслідувань, що підкоряється безпосередньо Президентові. Новий правоохоронний орган повинен був зайнятися усіма правопорушеннями проти економічних інтересів держави, розосередженими сьогодні між шістьма різними структурами. Серед інших повноважень СФР, що пропонувалися законопроектом, - право законодавчої ініціативизастосування фізичної сили і спецзасобів, можливість зупиняти операції з бюджетними коштами та ін.

Правовий анонс

ЮРЛИГА також повідомляє, що з 19.03.2013 р. набуває чинності Закон "Про аграрні розписки". Цей нормативний акт регулює стосунки, що виникають під час оформлення, видачі, звернення, виконання аграрних розписок, визначає порядок їх реєстрації і спрямований на створення правових, економічних, організаційних умов функціонування цих документів. Зокрема, Закон не лише встановлює порядок функціонування нового інструменту кредитування сільгоспвиробників під заставу майбутнього урожаю, але і, на думку багатьох експертів, вводить новий інструмент їх фінансування.

Ви можете ознайомитися з аналітичними матеріалами і консультаціями по даній і іншим тематикам, безкоштовно встановивши тест-систему ЛІГА :ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини