Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Детектор брехні хочуть узаконити в КПК

13 березня 2013, 13:44
463
1
Реклама

Полиграфные дослідження як явище глибоко укоренилися в органах і підрозділах внутрішніх справ України, тому пора узаконити термінологію і застосування детекторів брехні, вирішив нардеп Геннадій Москаль і подав у ВР законопроект № 2521.

Поліграф (детектор брехні) - різновид психофізіологічної апаратури, комплексна багатоканальна апаратна методика реєстрації змін психофізіологічних реакцій людини у відповідь на пред'явлення за спеціальною схемою певних психологічних стимулів.

Застосування поліграфа не врегульоване КПК, і до процесуальних дій не належить. Але полиграфные опитування є одним з етапів в розслідуванні злочини, в результаті яких стає можливим отримання орієнтовної інформації, виявлення матеріальних доказів у справі і так далі. Як правило, точність результатів поліграфічних тестів досягає 98 %. Варто відмітити, що перевірка на поліграфі дозволяє також сприяти особам, які не мають відношення до злочину, але підозрюються в нім, довести свою презумпцію невинності.

Законопроектом пропонується доповнити Карний процесуальний кодекс новою статтею 264-1 і встановити, що перевірка правдивості свідчень особи на поліграфі (детекторі брехні) являється психофізіологічною експертизоюяка проводиться експертами відповідної кваліфікації по науково - обгрунтованим методикам.

Результати перевірок мають орієнтовне значення в процесі доведення.

Перевірка проводиться по добровільній згоді обличчя з обов'язковим відеофіксацієюпри якій в кадр повинні потрапляти як особа, яку перевіряють, так і показники графіків фізіологічних реакцій на екрані поліграфа.

Відмова від проходження перевірки на поліграфі не є основою для визнання особи винним в здійсненні суспільно небезпечного діяння, але ця інформація заноситься в протокол слідчої дії.

Застосування детектора брехні не допускається у випадках, якщо особа страждає порушеннями серцево-судинної діяльності або дихальних шляхів і знаходиться в стані психічного або фізичного виснаження і регулярно вживає наркотичні засоби, психотропні речовини, прекурсори або інші лікарські засоби, які їх утримують.

Перевірку на поліграфі пропонується проводити тільки в найбільш сприятливий для організму людини час - з 10 до 18 годин.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини