Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У уряді знають, як гарантувати прозорість власності ЗМІ

20 лютого 2013, 16:55
159
0
Реклама

Кабінет Міністрів пропонує внести зміни до чинних законів, регулюючих діяльність засобів масової інформації, погодивши їх з рекомендаціями Парламентської Асамблеї Ради Європи відносно гарантування прозорості власності на ЗМІ. Що відповідає проект законуякий розробляло Міністерство юстиції, був прийнятий на засіданні уряду 20 лютого.

Йдеться про внесення змін до вітчизняних законів, якими регулюється сфера ЗМІ, зокрема, визначається чіткий перелік суб'єктів, які підпадають під дію цих законів. Це закони "Про телебачення і радіомовлення"; "Про друкарські засоби масової інформації (пресі) в Україні"; "Про інформаційні агентства", "Про Національний радий України з питань телебачення і радіомовлення" і "Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців".

Законопроектом передбачається, що при подачі заяви про видачу або продовження ліцензії на мовлення повинні вказуватися юридичний і фактичний адреси, код ЄДРПОУ, реєстраційний номер облікової картки платника податків, а при його відсутності - серія і номер паспорта засновника або співзасновників, власника або співвласників телерадіоорганізації. А також інформація про акціонерів, які на момент подачі заяви володіли пакетами акцій більш ніж по 5 %.

Передбачається зобов'язати інформаційні агентства вказувати у своїх випусках зведення про засновника і співзасновників агентства.

Також передбачається уявлення відомостей про засновників і співзасновників друкарського виданняа також пов'язаних з ними осіб, при державній реєстрації друкарського ЗМІ і так далі

У законопроекті дається визначення терміну "пов'язані особи" - це юридичні або фізичні особи, які здійснюють контроль за засновником і співзасновниками ЗМІ, а також юридичну особу, за якою засновник здійснює відповідний контроль. У разі, коли одним із співзасновників ЗМІ є фізична особа, пов'язаними з ним особами вважаються також члени його сім'ї (чоловік, дружина, діти і батьки, мачуха, вітчим), спільно з якими здійснюється контроль за ЗМІ.

Пропонується серед підстав відмови в держреєстрації друкарського ЗМІ передбачити порушення засновником (співзасновниками) вимог статті 10 Закону "Про друкарські засоби масової інформації (пресі) в Україні" відносно гарантій монополізації друкованих ЗМІ.

Також пропонується представлення ліцензіатом в Нацтелерадио заяви впродовж 10 робочих днів про переоформленні ліцензії на мовлення у зв'язку зі зміною організаційно-правової форми, умов діяльності ліцензіата.

Як запевняють в уряді, прийняття вказаних норм на законодавчому рівні дозволить додатково врегулювати питання прозорості стосунків власності відносно ЗМІ.

Джерело: Мінюст.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини