ДПС в листі від 11.01.2013 р. № 351/6/17-1115 нагадала, що згідно пп. 165.1.19 ст. 165 Податкового кодексу у загальний дохід оподаткування платника податку не включаються засоби або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування і медобслуговування платника податків за рахунок засобів добродійної організації або його працедавця, у тому числі в частині витрат працедавця на обов'язковий профілактичний огляд працівника узгоджено Закону "Про захист населення від інфекційних хвороб" і на вакцинацію працівника, спрямовану на профілактику захворювань в період загрози епідемій відповідності з Законом "Про забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення", за наявності відповідних підтверджувальних документів, окрім витрат, які компенсуються виплатами з фонду загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування.
Податкова вказала, що норми цього підпункту повинні застосовуватися юрособою - добродійною організацією або працедавцем платника податків за наявності відповідних підтверджувальних документів, тобто по факту проведення дій з лікування і медобслуговування платника.
При цьому платникам податків рекомендовано для підтвердження фактично зроблених ними витрат, пов'язаних з лікуванням і медобслуговуванням, надавати договориякі ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (одержувача), платіжні і розрахункові документи і так далі
ДПС також відмітила, що згідно пп. "а" пп. 170.7.4 ст. 170 НК не включатиметься в дохід оподаткування цільова добродійна допомога, надана резидентами, - юр- чи фізособами у будь-якій сумі (вартості) у випадках і з дотриманням умов, визначених цим підпунктом, зокрема, установам охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування платника податків, у тому числі для придбання ліків. При цьому слід мати на увазі, що до введення системи загальнообов'язкового державного соціального медстрахования норми вказаного підпункту поширюватимуться на загальну суму (вартість) добродійної допомоги, отриманої набувачем на такі цілі (з урахуванням визначених пунктом обмежень).