Кабмін пропонує внести зміни у вітчизняне законодавство в сфері дискримінаціяпривівши його у відповідність з міжнародними стандартами і врахувавши рекомендації європейських експертів у сфері захисту прав людини. Що відповідає законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно запобігання і протидії дискримінації в Україні", який розробило Міністерство юстиції, був схвалений сьогодні на засіданні уряду.
Так, пропонується внести зміни в КЗоТ і гарантувати в національному законодавстві рівність прав громадян на працюоплату праці, вільний вибір професії, роду занять і роботи, професійну підготовку і підвищення кваліфікації, перепідготовку, умови праці, об'єднання в професійні спілки і так далі
Пропонується внести зміни в ГПК, якими встановити, що у разі наведення позивачем фактів, які дозволяють припустити, що мала місце дискримінація, обов'язок доведення необгрунтованості позовних вимог в цій частині покладається на відповідача.
Крім того, передбачається внесення змін до Закон про принципи запобігання і протидії дискримінації в Україні. Зокрема, пропонується надати повноваження омбудсману у сфері запобігання і протидії дискримінації. Серед іншого, цей посадовець пропонується наділити правом звертатися до суду із заявами про дискримінацію, особисто або через свого представника брати участь в судовому процесі, вносити рекомендації по вдосконаленню законодавства про запобігання і протидію дискримінації, надавати укладення у справах про дискримінацію на вимогу суду.
До форм дискримінації планується віднести такі дії як "оголошений намір про дискримінацію", "підбурювання до дискримінації", "пособництво в дискримінації".
Передбачається уточнити види відповідальності, які несуть осіб, винних в порушенні вимог законодавства про запобігання і протидію дискримінації, - цивільну, адміністративну і карну.
Крім того, планується уточнити терміни "дискримінація", "непряма дискримінація", "оголошений намір про дискримінацію", "певні ознаки", "пособництво в дискримінації", "пряма дискримінація". А також - розповсюдити дію цього закону усіх юридичних осіб публічного і приватного права, а також фізичних осіб, які знаходяться на території України.
За інформацією прес-служби Мінюсту.