Укргосреестр в листі від 22.01.2013 р. № 23-06-15-13 вказав, що законодавство у сфері держреєстрації прав і програмне забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно дозволяють отримувати заяви як від усіх співвласників одночасно, так і від кожного із співвласників окремо, окрім випадків проведення держреєстрації права власності з видачею посвідчення про право власності на нерухоме майно, а також проведення держреєстрації права загальної спільної власності. Тобто, якщо доля співвласника в загальній власності визначенато такий співвласник має право подати як самостійна заява про держреєстрацію прав відносно своєї долі в праві загальної власності, так і спільно з іншими співвласниками заява про держреєстрацію прав на власності.
У разі, коли співвласником подається заява про держреєстрацію прав відносно своєї долі в праві загальної власності, реєстрація прав проводиться виключно по відповідної долі, тобто запис в Державний реєстр прав вноситься відносно долі в праві загальної пайової власності. При цьому така реєстрація прав може бути проведена і з відкриттям розділу Державного реєстру прав на об'єкт нерухомого майна, що знаходиться в загальній власності. Надалі, при проведенні держреєстрації прав по заявах інших співвласників такого об'єкту нерухомого майна, новий розділ Державного реєстру прав не відкриваєтьсяа в існуючий розділ вносяться записи про інші долі в праві загальної пайової власності.
Інакше, коли заява про держреєстрацію прав подається по власності в цілому, така реєстрація прав може бути проведена як за заявою, поданою усіма співвласниками, тобто із заповненням додатка встановленої форми, так і за заявою, поданою уповноваженим обличчям таких співвласників (у тому числі такою уповноваженою особою може бути один із співвласників).
Також звернена увага, що в результаті розгляду заяв про держреєстрацію прав як по долі в праві загальної власності, так і про спільну власність в цілому, надається один екземпляр виписки з Державного реєстру прав, а також у випадках, передбачених Законом "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно і їх обтяжили", один екземпляр свідоцтва про право власності на нерухоме майно. При цьому справляється один платіж як відносно державного мита, так і за надання виписки з Державного реєстру прав.
Укргосреестр відмітив, що у разі подачі кожним із співвласників окремої заяви про держреєстрацію прав відносно своєї долі в праві загальної власності сплата державного мита, а також плата за надання виписки з Державного реєстру прав здійснюється кожним з таких співвласників об'єкту нерухомого майна, що подає заяву.