Депутати О. Тягнибок, В. Кличка, А. Яценюк зареєстрували проект закону № 2219 о антикорупційній перевірці чиновників усіх рівнів.
Суб'єктами антикорупційної перевірки є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з детальним переліком яких ви можете ознайомитися, прочитавши матеріал ЮРЛИГИ : У Україні з'явиться Бюро для лову корупціонерів? Крім того, до суб'єктів антикорупційної перевірки прирівнюються також особи, які впродовж останніх 3 років до дня набуття чинності цього закону звільнилися від посад або іншим чином припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Процедура проведення антикорупційної перевірки передбачає здійснення Національним антикорупційним бюро (далі - НАБ) обов'язкової спеціальної перевірки відповідності офіційних прибутків суб'єктів антикорупційної перевірки їх реальним витратам і фактичному матеріальному стану.
Суб'єкти антикорупційної перевірки зобов'язані щорічно до 1 квітня представляти НАБ антикорупційну декларацію, яка повинна містити відомості :
1) нерухомому майні, т/ з, придбаних, отриманих іншим способом у власність або отриманих в управління (користування) за останні 3 року;
2) сумах коштів на рахунках у банках і інших фінустановах, вкладених за останні 3 року;
3) номінальних вартості цінних паперів, придбаних за останні 3 року;
4) розмірі внесків в статутний (складочный) капітал суспільства, підприємства, організації, внесених за останні 3 року;
5) фінансових зобов'язань і інші витрати за останні 3 року на суму, що рівну або перевищує десятиразовий розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня року, коли були здійснені відповідні витрати;
6) розмір прибутків, отриманих (нарахованих) з усіх джерел в Україні і за межами України за останні 3 року.
Оцінка вартості таких активів здійснюється за допомогою інформації, отриманої з джерел інших, чим антикорупційна декларація.
Суб'єкти антикорупційної перевірки вказують відомості відносно себе і членів своєї сім'ї.
У разі здійснення корупційного правопорушення або представлення свідомо помилкових відомостей в антикорупційній декларації, суб'єкт перевірки підлягає звільненню з відповідної посади в триденний термін з дня набирання законної сили відповідного судового рішення, якщо інше не передбачене законом.
Крім того, УК пропонується доповнити ст. 366-11, згідно якої за вказівку суб'єктами антикорупційної перевірки свідомо помилкових відомостей в антикорупційній декларації, загрожує позбавлення волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін від 3 до 5 років.