Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати придумали, як зміщувати Президента в порядку імпічменту

8 лютого 2013, 10:32
162
2
Автор:
Реклама

Лідери опозиції О. Тягнибок, В. Кличка, А. Яценюк учора зареєстрували проект № 2220 про порядок імпічменту Президента України. Автори документу вважають, що чинне законодавство має ряд пропусків і вимагає удосконалення. Так, встановлюється, що письмове уявлення про необхідність ініціації питання про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту повинно бути підписано не менш однією п'ятою від конституційного складу ВР (на даний момент - більшістю від конституційного складу).

До складу спеціальної комісії для розслідування дій Президента входять депутати з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій (груп), спеціальний прокурор і 3 спеціальні слідчі. Голова, замголови і секретар комісії не можуть належати до однієї депутатської фракції (групі) у ВР. Комісія проводить свою роботу у формі відкритих засідань із забезпеченням гласності.

Спеціальний прокурор і спеціальні слідчі повинні бути громадянами України, що проживають на її території не менше 10 років; досягти на день обрання 40 років; вільно володіти державною мовою; мати вищу юридичну освіту; мати не менше чим десятирічний стаж роботи на посаді атестованого прокурора або слідчого ОВД; не мати судимості. Кожна депутатська фракція (група) може запропонувати кандидатури одного спеціального прокурора і 3 спеціальних слідчих. Автори проекту пропонують також виключити положення про те, що народні депутати можуть бути обрані спеціальним прокурором і спеціальними слідчими.

Кандидат на посаду спеціального прокурора або слідчого представляє у ВР особисту картку, декларацію про майно, прибутки, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік.

Питання про виводи і пропозиції комісії включаються до порядку денного пленарних засідань ВР без голосування і розглядається невідкладно після їх надання Президентові України і народним депутатам. Постанова ВР про звинувачення Президента вважається прийнятою в цілому з тими пунктами звинувачення, за які проголосувало не менше 2/3 від конституційного складу ВР.

Якщо укладення ВСУ свідчить про те, що діяння, в яких звинувачується Президент, містять ознаки державної зради або іншого злочину, а укладення КСУ свідчить про дотримання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента з поста в порядку імпічменту, депутати - члени комісії невідкладно готують і вносять на розгляд парламенту проект постанови ВР про усунення Президента з поста в порядку імпічменту.

Постанова про усунення Президента з поста в порядку імпічменту вважається прийнятою, якщо за нього проголосувало не менше 3/4 від конституційного складу ВР.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини