Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Колесниченко збирається покінчити з договірними матчами у футболі

7 лютого 2013, 17:47
148
0
Автор:
Реклама

Вирішення проблеми корупції у футболі надзвичайна і першочергова справа для України, яка має бути вирішена в першу чергу на законодавчому рівні - стверджує В. Колесниченко. За інформацією генсека Інтерполу Рональда Нобла прибуток організаторів договірних матчів можна порівняти з прибутком усієї корпорації Coca - Cola (не менше 35 мільярдів доларів в рік).

Нардеп учора подав проект закону про запобігання і протидію досягненню фіксованих (договірних) результатів і іншим корупційним порушенням у футболі (№ 2213). До числа суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення у футболі відносять президента і посадовців Федерації Футболу України (далі - ФФУ); футбольних експертів; арбітрів і їх асистентів; осіб, уповноважених на виконання функцій футбольних ліг, асоціацій; посадовців ФК, футболістів і їх агентів; футбольні клуби, та ін.

За наявності передумов для здійснення корупційного правопорушення у формі проведення договірного матчу, що може надати учасникам змагань неправомірну вигоду у формі переваг змагань (турнірних), Президент ФФУ, його перші віце-президенти, віце-президенти, Комітет ФФУ з етики і чесної гри, органи і структурні підрозділи ФФУ, Комітет арбітрів ФФУ, дисциплінарні інспектори ФФУ, встановлюють детальне спостереження за такими матчами і, у разі потреби, проводять спеціальні перевірки футбольних матчів і їх результатів.

Для запобігання корупції у футболі можуть застосовуватися санкції до спортсменів (у т. ч. спортивна дискваліфікація); встановлення обмеження на володіння або керівництво більш ніж одним футбольним клубом, який бере участь в змаганнях під егідою ФФУ, для колективу будь-якого юр- чи фізособи, включаючи холдинги і дочірні компанії; встановлення заборони на розміщення ставки особисто або через третіх осіб з метою отримання неправомірної вигоди шляхом досягнення фіксованого результату матчу у відповідь для посадовців ФФУ, її колективних членів, футбольних клубів, інших осіб, що беруть участь або беруть участь в офіційному матчі під егідою ФФУ.

Усі особи, які прямо або побічно роблять на території України послуги з розміщення будь-кому став на прогнози результатів футбольних матчів (змагань) або суміжні з цим послуги, зобов'язані інформувати ФФУ про зміст, структуру і об'єм таких ставок. Особи, що роблять послуги з розміщення будь-яких ставок, футбольні експерти, фахівці ЗМІ, і інші особи, що займаються прогнозуванням результатів футбольних матчів по зверненню відповідних суб'єктів зобов'язані впродовж 3 днів надати їм свої виводи відносно можливих результатів матчів, структури і об'єму ставок на прогнози.

Якщо інформація по ставках, вказує на вірогідність проведення договірного матчу, який може надати будь-яким особам неправомірне економічну вигоду, за такими матчами встановлюється детальне спостереження і, у разі потреби, проводяться спеціальні перевірки футбольних матчів і їх результатів.Спеціальній перевірці підлягають: аналізи технико-тактических дій футболістів під час матчу; оцінка дій арбітра, його асистентів; аналіз відеозапису футбольного матчу, фото і аудіозапису; аналіз змін турнірного положення команд за результатами цього матчу; аналіз ставок на прогнози результатів матчу.

Результати і виводи спеціальної перевірки представники ФФУ передають в органи здійснення футбольного правосуддя ФФУ, а у разі наявності ознак админправонарушения і / або ознак злочину - в правоохоронні органи для розгляду по суті.

Відомості про фізосіб, що притягають до відповідальності за здійснення корупційних правопорушень у футболі, вносяться в Єдиний держреєстр корупціонерів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини