МВС наказом від 22.10.2012 р. № 940 ствердило Інструкцію по організації реагування органів внутрішніх справ на повідомлення про карні правопорушення, інші правопорушення, надзвичайні ситуації і інші події.
Згідно з документом, при вступі в ОВД заяв або повідомлень про карні правопорушення і інші події співробітники чергових частин горрайлинорганов з'ясовують час, місце, характер і інші обставини того, що сталося, організовують збір слідчо-оперативних груп (СОГ), оперативних груп (ОП), інших нарядів і направляють їх на місця подій.
Час збирання до виїзду складає, зокрема:
- для основних СОГ, ОГ і інших нарядів - до 5 хвилин;
- для додаткових СОГ при чергуванні по місцю служби - до 5 хвилин;
- для СОГ при чергуванні за місцем проживання - до 20 хвилин.
Працівникам міліції при реагуванні на повідомлення про карні правопорушення і інші події надається, зокрема, право входити безперешкодно у будь-який час доби :
- на територію і в приміщення підприємств, установ і організацій, у тому числі митниць, і оглядати їх з метою припинення карних злочинів, переслідування осіб, підозрюваних в скоєнні злочину, при стихійному лиху і інших надзвичайних обставинах;
- на земельні ділянки, в житлові і інші приміщення громадян у разі переслідування особи, яке обгрунтовано підозрюється в скоєнні карного злочину або для припинення карного злочину, загрозливого життю жителів, а також при стихійному лиху і інших надзвичайних обставинах;
- в житло або інше володіння особи, що знаходиться під домашнім арештом або админнадзором, з метою перевірки виконання встановлених судом обмежень.
Також затверджена Інструкція про оперативне інформування в органах і підрозділах внутрішніх справ, внутрішніх військах і учбових закладах МВС. Згідно з документом оперативне інформування - це єдина система збору, обробки і представлення в МВС, головні управління, управління МВС в АРК, областях, містах Києві і Севастополі, на транспорті, Головне управління внутрішніх військ МВС оперативної інформації про карні правопорушення, інші правопорушення, надзвичайних ситуациациях і інших подіях, а також спостереження за встановленням і затриманням осіб, що скоїли карні злочини, і реагування на надзвичайні ситуації. Ця система є невід'ємною частиною завдань, що стоять перед органами і підрозділами внутрішніх справ, внутрішніми військами, учбовими закладами МВС, і спрямована на підтримку громадського порядку і безпеки громадян на усій території України.