Кабмін схвалив і внесе на розгляд Верховної Ради законопроект, який передбачає звільнення органів Державної старанної служби від сплати судового збору. Проект розроблявся Мінюстом з метою зменшення витрат засобів держбюджету.
Законопроектом пропонується внести зміни ст.5 Закону "Про судовий збір", внаслідок чого органи Державної старанної служби будуть звільнені від сплати державного мита у справах, пов'язаним з питаннями, які торкаються повноважень цих органів.
Така законодавча ініціатива пояснюється тим, що більше 80 % скарг і позовів, поданих до суду на дії держвиконавців, подаються боржниками. При цьому частіше боржники оспорюють постанови про стягнення виконавського збору. Фактично, як показує практика, оспорюється боржником майже кожна постанова про стягнення старанного збору. Це у свою чергу обумовлює витрати з держбюджету у вигляді оплати судового збору, які здійснюються ГИС при розгляді таких скарг в судах.
При цьому, враховуючи суми виконавського збору і категорії старанних документів, які виконуються відділом примусового виконання судових рішень, суми судового збору також досягають значних величин. Наприклад, тільки впродовж 2011 року органами державної старанної служби було стягнуто 345 424 538 грн. старанного збору. Як відомо, старанний збір стягується у розмірі 10 відсотків суми, що підлягає стягненню, у разі невиконання боржником рішення майнового характеру в строк.
За інформацією прес-служби Мінюсту.