ГПтС України роз'яснила особливості порядку надання засудженим, які лікуються в стаціонарних відділеннях медичних установ, побачень і здійснення ними телефонних дзвінків.
Так, згідно з вимогами Карно-старанного кодексу і Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, побачення засудженим надаються тільки в спеціально обладнаних кімнатах для короткострокових і тривалих побачень. Таких кімнат в клініках не передбачено.
При перекладі засудженого до медичної установи за межами виправної колонії особовий склад караулу колонії в клініці виконує завдання по охороні об'єкту і самого засудженого. Організація проведення побачень, а також нагляд за засудженими, їх близькими родичами і іншими особами при проведенні таких побачень, у функції охорони не входить.
Окрім цього, згідно з вимогами відомчої нормативної бази, охороні забороняється приймати і передавати засудженим які-небудь речі або предмети і допускати до них сторонніх осіб, за винятком медичного персоналу лікувальної установи.
ГПтС відмічає, що здійснення телефонних дзвінків засудженими, такими, що знаходяться в лікувальних установах, чинним законодавством не передбачено.
За інформацією прес-служби ГПтС.
Нагадаємо, в грудні Мінюст розробив зміни в УИК пропонується надавати можливість здійснювати телефонні розмови засудженимщо відбуває стягнення в дисциплінарних ізоляторах, карцерах або переведені в приміщення камерного типу. Така можливість надаватиметься в якості виховних заходів, а також у разі виникнення виняткових особистих обставин (смерть або важка хвороба близького родича, стихійне лихо і тому подібне). Детальніше читайте: Карно-старанний кодекс гуманізують.
Крім того, у ВР зареєстрований опозиційний законопроект № 2022 про внесення змін до Карно-старанного кодексу відносно забезпечення прав засуджених осіб на користування мобільним зв'язком в установах виконання покарань.