Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Україна готується виконати зобов'язання по криміналізації корупції

17 січня 2013, 17:01
189
0
Реклама

Кабінет Міністрів розробив проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України по удосконаленню законодавства у сфері запобігання і протидії корупції. Законопроект, який був схвалений на вчорашньому засіданні уряду, розробляло Міністерством юстиції у виконання Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму.

Проектом пропонується удосконалити законодавство у сфері запобігання і протидії корупції. Зокрема, пропонується внести зміни в КоАП, УК, Закон об предоствращении корупції, а також редакційні зміни до законів про хозобществах, про основи національної безпеки, про застосування амністії.

Міністр юстиції пояснив, що запропоновані зміни кореспондуються з рекомендаціями, наданими Україні за результатами третього раунду оцінки нашої країни Групою держав проти корупції (GRECO). Зокрема, вони спрямовані на віднесення усіх корупційних правопорушень, пов'язаних з отриманням неправомірної вигоди, до злочинів (як це передбачено положеннями Карної конвенції про боротьбу з корупцією).

Змінами встановлюється карна відповідальність за обіцянку неправомірної вигоди, а також за прийняття пропозиції або обіцянки такої переваги. До кримінально карних діянь належить надання неправомірної переваги третій особі з відома посадовця, яка діятиме на користь особи, яка надаватиме таку вигоду.

Міняється механізм звільнення від карної відповідальності при активному хабарництві, допускаючи таку процедуру лише за наявності факту здирства неправомірної вигоди у поєднанні з добровільним інформуванням після її надання відповідного органу досудового розслідування.

Крім того, встановлюється карна відповідальності за активне і пасивне хабарництво в приватній сфері, тобто за дії працівників підприємств, установ, організацій, які не є посадовцями.

Планується, що вказані зміни, передбачені урядовим проектом, дозволять виконати узяті Україною зобов'язання по криміналізації корупції, а також привести положення вітчизняного законодавства у відповідність з міжнародними стандартами в цій сфері. Відповідно, реалізація цих заходів сприятиме діалогу України відносно лібералізації ЄС візового режиму.

За інформацією прес-служби Мінюсту.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини