Європейський суд з прав людини зобов'язав владу України виплатити близько 500 тис. євро по п'яти позовах. Усі ці індивідуальні позови переважно спрямовані проти української судової системи.
Позивачами по одному із справ виступали 17 ув'язнених в'язниці міста Изяслав, які звинувачували українську владу в тортурах і різних порушеннях прав людини в період їх утримання під вартою. По цьому позову ЕСПЧ зобов'язав українську сторону виплатити кожному з ув'язнених в якості компенсації по 25 тис. євро, а також 10 тис. євро одному з них в якості компенсації судових витрат.
Наступне рішення торкається громадянина Польщі Дариуша Хабровского, який звинувачував українську сторону в невиконанні судового рішення про поверненні його викраденого сина в Польщу. ЕСПЧ наказав виплатити 7,5 тис. євро в якості компенсації і 3285 євро в якості судових витрат.
Інший позивач, громадянин України Юрій Слюсарь, звернувся в ЕСПЧ з клопотанням про неефективному розслідуванні українською владою справи про пропажу і можливе вбивство свого брата-близнюка в квітні 2003 року. Суд визнав правоту позивача і поставив владі України виплатити в якості компенсації суму в 12 тис. євро і ще 500 євро в рахунок судових витрат.
Ще в одному з розглянутих судом справі українець Костянтин Сызарев звернувся із скаргою про неналежних умовах свого утримання в ізоляторі тимчасового змісту міста Євпаторії, а також стосовно відсутності справедливого розслідування інциденту за участю його сусіда по камері, коли він був побитий охоронцями виправної установи і, згодом, був позбавлений належного медичного відходу.
ЕСПЧ також присудив 20 тис. євро в якості компенсації громадянці України Тетяні Мосендз, яка звернулася до суду з позовом дотично відсутності належного розслідування обставин смерті її сина під час проходження ним військової служби в українській армії.
Сьогодні також очікується обнародування рішення ще по 206 позовам, що об'єднаним в групу і стосуються тривалого невиконання рішень національних судів. Рішення для них буде одно, і Україна, судячи з усього, програє.
Джерело: atn.ua
Нагадаємо, нещодавно ЕСПЧ вирішив, що "кнопкодави" незаконно звільнили суддю ВСУ.