Цього тижня Президент подав проект № 2002 про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв'язку з приєднанням України до Конвенції про захист дітей і співпрацю з питань міждержавного усиновлення.
Пропонується доповнити ст. 216 Сімейного кодексу положенням, згідно з яким діяльність по усиновленню дітей, передачі їх під опіку, опікування або на виховання в сім'ї громадян України, іноземців здійснюється органами опіки і опікування, структурними підрозділами (службами у справах дітей) відповідних міськдержадміністрацій, виконавчих органів міських і районних в містах рад, органом виконавчої влади АРК в інтересах дітей, центральним органом виконавчої влади, що реалізовує державну політику у сфері усиновлення і захисту прав дітей, а у випадок, передбачений СК, - консульською установою або дипломатичним представництвом України.
Здійснення діяльності по усиновленню дітей, передачі їх під опіку, опікування або на виховання в сім'ї громадян України, іноземців іншими органами, організаціями, окрім вже позначених, а також особами забороняється.
Проте, без мети отримання прибутку для надання іноземцям, які мають намір усиновити в Україні дитину-громадянина України, послуг, пов'язаних з наданням, отриманням документів в органах держвлади, органах місцевого самоврядування, здійснення від імені таких іноземців інших не заборонених законодавством дій, пов'язаних з усиновленням, в Україні можуть діяти за наявності відповідних дозволів організації, спеціально уповноважені іноземними державамиякі є учасниками Конвенції, або державами, з якими Україною укладені міжнародні договори про співпрацю з питань усиновлення, згода на обов'язковість яких дана ВР.
За здійснення посередницької, комерційної діяльності по усиновленню дітей, передачі їх під опіку, опікування або на виховання в сім'ї винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
Нагадуємо, що Ю. Павленко підготував проект про відміну таємниці усиновлення. А також читайте, що із цього приводу думає громадськість (результати опитування ЮРЛИГИ).