Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати ратифікували ряд конвенцій

11 січня 2013, 16:01
166
0
Автор:
Реклама

У останній день роботи першої сесії Верховна Рада України сьомого скликання було ухвалено декілька законів:

- Закон "Про ратифікацію Конвенції про міжнародному стягненні аліментів на дітей і інших видів сімейного змісту" (проект № 0010).

Конвенція спрямована на забезпечення ефективного міжнародного стягнення аліментів на дітей і інших видів сімейного змісту шляхом створення комплексної системи співпраці між держорганами в державах з різними правовими системами, враховуючи майбутній розвиток на національному і міжнародному рівнях системи стягнення аліментів і можливості, що виникають завдяки інформаційним технологіям і так далі

- Закон "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про взаємодію з питань попередження надзвичайних ситуаційпожеж і ліквідації їх наслідків в населених пунктах, в яких розташовані об'єкти Чорноморського флоту Російської Федерації на території України" (проект № 0009).

Співпраця у рамках Угоди може здійснюватися по наступних напрямах: оперативний обмін інформацією про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, пожеж в населених пунктах, в яких дислокуються об'єкти Чорноморського флоту РФ на території України; організація і проведення спільних навчань (тренувань); розробка системи раннього інформування про надзвичайні ситуації, що створюють загрозу здоров'ю людини і довкіллю, ін.

- Закон "Про ратифікацію Договори про дружні стосунки і співпрацю між Україною і Східною Республікою Уругвай" (проект № 0008).

Договором передбачається встановлення правових основ для розвитку дружніх стосунків і співпраці в різних сферах громадського життя (економіки, торгівлі, науки, освіти, культури, охорони довкілля, охорони здоров'я, ЗМІ, спорту і туризму, боротьби з організованою злочинністю, міжнародним тероризмом, незаконним обігом наркотиків і психотропних речовин та ін.)

- Закон "Про приєднання до Конвенції про статус апатридів" (проект № 0007).

Конвенція була прийнята 28 вересня 1954 р. в м. Нью-Йорку Конференцією повноважних представників, скликаною відповідно до резолюції 526 А (XVII) Економічної і Соціальної Ради від 26 квітня 1954 р. Документ спрямована на врегулювання і поліпшення правового статусу осіб без громадянства (апатридів) і на забезпечення основних прав і свобод апатридів, визначає зобов'язання держави по відношенню до апатридів.

- Закон "Про приєднання до Конвенції про скорочення безгромадянства" (проект № 0006).

Конвенція була прийнята 30 серпня 1961 р. Конференцією повноважних представників, скликаною відповідно до резолюції 896 (IX) Генеральної Асамблеї ООН від 4 грудня 1954 р. Приєднання України до Конвенції надасть можливість запобігати випадкам безгромадянства і сприяти міжнародній співпраці між національними органами, до компетенції яких відносяться питання громадянства, зміцнюючи таким чином міжнародний режим захисту.

- Закон "Про ратифікацію Протоколу про внесення змін і доповнень в Конвенцію про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах" (проект № 005)

Метою Протоколу є приведення Конвенції відповідно до погодженого на міжнародному рівні стандарту по прозорості і обміну інформацією. Для цього внесені поправки до Конвенції:

а) додане положення, засноване на п. 4 і 5 ст. 26 Типовій податковій конвенції ОЭСР відносно розширення можливостей обміну податковою інформацією;

б) внесені зміни в положення, пов'язані з секретністю використання інформації у кримінальних податкових справах і розкриття інформації в судах.

Суб'єктами виконання Протоколу є ДПС, Держмитслужба і Пенсійний фонд України.

- Закон "Про ратифікацію Угоди між Урядом України і Міжнародної федерації суспільств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця про юридичний статус Міжнародної Федерації Суспільств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця і її представництва в місті Києві" (проект № 0004).

Угодою визначається правова основа гуманітарної діяльності Міжнародної Федерації Суспільства Червоного Хреста і Червоного Півмісяця на території України, Білорусі, Молдови і деяких областей Російської Федерації, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

За інформацією прес-служби ВР.

Нагадаємо також, що ВР визначила графік роботи на другу сесію, яка почнеться 5 лютого.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини