Постановою від 17.12.2012 р. № 1216 Кабмін затвердив нову редакцію Порядку акредитації установи охорони здоров'я.
Документ визначає акредитацію установи охорони здоров'я як офіційне визнання наявності в установі охорони здоров'я умов для якісного, своєчасного, визначеного рівня медобслуговування населення, дотримання ним стандартів у сфері охорони здоров'я, відповідності медичних (фармацевтичних) працівників єдиним кваліфікаційним вимогам.
Акредитації підлягають усі установи охорони здоров'я незалежно від форми власності.
Перша акредитація установи проводиться через 2 року з початку здійснення діяльності. Наступні акредитації проводяться кожні 3 року.
У випадку тимчасового припинення діяльності акредитованою установою на термін зверху 1 року його наступна акредитація проводиться через 2 року з моменту відновлення діяльності у сфері охорони здоров'я.
Акредитацію установ, окрім фармацевтичних (аптечних) установ, проводить Головна акредитаційна комісія, а акредитацію фармацевтичних (аптечних) установ - Головна комісія по акредитації фармацевтичних (аптечних) установ, що утворюються при Мінохоронздоров'я, і акредитаційні комісії, що утворюються при Мінохоронздоров'я АРК, структурних підрозділах охорони здоров'я обласних, Київською і Севастопольською міських держадміністрацій.
У разі ухвалення рішення про привласнення закладу певної акредитаційної категорії відповідна головна акредитаційна або акредитаційна комісія безкоштовно видає йому акредитаційний сертифікат.
Термін дії акредитаційного сертифікату не повинен перевищувати 3х років і визначається відповідною головною акредитаційною комісією або акредитаційною комісією з урахуванням рекомендацій, вказаних в експертному укладенні.
Мінохоронздоров'я вестиме реєстр акредитованих установ.
У разі прийняття рішення про відмову у акредитації головна акредитаційна комісія або акредитаційна комісія повинні повідомити про це відповідний орган ліцензування впродовж 10 робочих днів після затвердження вказаного рішення.
Заклад, якому відмовлено в акредитаціїможе подати заява про проведення акредитації не раніше чим через 1 рік після прийняття головною акредитаційною або акредитаційною комісією рішення про відмову в акредитації.
У разі незгоди з експертним укладенням керівник установи будь-якої форми власності може подати впродовж 10 робочих днів з дати ознайомлення з експертним укладенням апеляцію у Мінохоронздоров'я з вимогою провести повторну експертну оцінку експертною групою в новому складі або безпосередньо оскаржити експертне укладення в судовому порядку. Якщо керівник установи не згоден з експертним укладенням, підготовленим за результатами повторної експертної оцінки, він може оскаржити його в судовому порядку.