З квітня 2013 р. громадяни-власники нерухомого майна, підмета оподаткуванню, почнуть отримувати повідомлення-рішення про суму податку і платіжні реквізити.
"До 1 липня усі платники податку на нерухомість, який був введений з початку цього року, отримають повідомлення про суму податку, яку необхідно сплатити в течію 60 днів. Якщо власник не згоден з розрахунками, він повинен звернутися в податкову для звіряння даних"- відмітив В'ячеслав Бусарев.
На відміну від фізосіб, юрособи суму податку обчислюватимуть самостійно за станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подавати декларацію податковим органам по місцезнаходженню об'єкту оподаткування.
Платити податок будуть ті, хто має у власності будівлі, що належать до житловому фонду. Це - житлові будинки, прибудови до них, житлові будинки садибного типу, квартири, котеджі і кімнати у багатосімейних квартирах. В той же час звільняються від сплати податку дитячі будинки сімейного типу; садові або дачні будинки, але не більше за один такий об'єкт на платника податків; гуртожитки; об'єкти житлової нерухомості, що належать багатодітним і приймальним сім'ям, в яких виховується троє і більше дітей, але не більше за один такий об'єкт на сім'ю і тому подібне
"Більшості громадян новий податок не торкнеться. Для них НК передбачені пільги. Квартири і житлові будинки, площа яких не перевищує 120 кв. і 250 м кв. відповідно, не оподатковуватимуться. Сплачуватися буде податок тільки за ті метри, які перевищують вказані квадрати"- стверджує В. Бусарев.
За його словами, громадяни, що мають у власності декілька житлових об'єктів, за бажанням можуть звернутися в податкову для визначення об'єкту, за який сплачуватиметься податок на нерухомість. Інакше пільга застосовуватиметься до того житла, в якому платник податків зареєстрований.
За несвоєчасну сплату податку на нерухомість передбачені штрафні санкції. При затримці сплати до 30 днів сума штрафу складе 10 % погашеного податкового боргу, більше 30 днів - 20 %.
За інформацією прес-служби ДПС.