До набуття чинності КПК, та і після цієї знаменной дати, юристів, окрім іншого, турбував одне питання: "А де ж обіцяний Закон про карну провину"?. Напевно, ці благання дійшли до депутата Віктора Швеца, оскільки якраз учора він зареєстрував проект № 1202 стосовно карної провини. Проте, нардеп підійшов до справи докладно і запропонував замість нового закону трохи поміняти Карний кодекс. Зокрема, проектом встановлюється нова назва для кодексу - Карний замість Карного, а сам кодекс пропонується викласти в новій редакції (614 статі).
Необхідність зміни назви продиктована потребою в приведенні галузевої юридичної термінології із запозиченою з латинського на національну основу, відмічає в пояснювальній записці нардеп.
Передбачається, що в Особливій частині Кодексу з'явиться Книга 2 "Про карну провину", до числа яких увійшли окремі діяння, які по діючому УК відносяться до злочинів невеликої тяжкості, і передбачені діючим КоАП дії, які мають судову юрисдикцію і не є управлінськими (адміністративними) за своєю суттю.
До осіб, визнаних винними в здійсненні карної провини, можуть застосовуватися такі види покарань: штраф; позбавлення спеціального права, наданого особі; позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю; громадські роботи; виправні роботи; арешт. Терміни і розміри покарань за карну провину менше меж покарань, вживаних за скоювання злочинів.
В. Кравець згрупував карну провину в наступні розділи:
- проти здоров'я особи : побої і катування, необережне середній тяжкості тілесне ушкодження, загроза вбивством, насильницьке донорство, ін.
- проти виборчих, трудових і інших особистих прав і свобод людини і громадянина : порушення порядку ведення передвиборної агітації, агітації під час підготовки і проведення референдуму з використанням ЗМІ; ненадання копії виборчого протоколу,; розголошування таємниці усиновлення (удочеріння); порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати; порушення права на здобуття освіти, і так далі
- проти власності: дрібне розкрадання чужого майна, загроза знищення майна, ін.
- у сфері господарської діяльності: порушення порядку заняття госпдіяльністю; порушення порядку заняття діяльністю за поданням финуслуг; незаконне виготовлення, придбання, зберігання з метою збуту підакцизних товарів; порушення бюджетного законодавства, фіктивне банкрутство, і тому подібне
- у сфері охорони і раціонального використання природних ресурсів : порушення правил використання об'єктів тваринного світу; порушення вимог по охороні видів тварин і рослин, занесених в Червону книгу України;
- проти громадської безпеки: порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажі вогнепальної, холодної або пневматичної зброї; незаконне зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації; стрільба з вогнепальної, холодної метальної або пневматичної зброї в населених пунктах і в не відведених для цього місцях або з порушенням встановленого порядку, ін.
- проти безпеки руху і експлуатації транспорту : перевищення водіями т/зі встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху і порушення інших ПДД; управління т/з особами, що знаходяться в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу і швидкість реакції, ін.
- проти громадського порядку і моральності : порушення правил змісту собак і кішок; поширення помилкових чуток; жорстоке поводження з тваринами.
- у сфері обороту наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів і інша кримінальна провина проти здоров'я населення : незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилка наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах; незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку або конопель.
- у сфері охорони державної таємниці, недоторканості державних кордонів, забезпечення заклику і мобілізації : незаконний перетин або спроба незаконного перетину державного кордону України; порушення законодавства про державну таємницю; ухилення від військового обліку або спеціальних зборів.
- проти авторитету органів держвлади, органів місцевого самоврядування і об'єднань громадян : порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних ходів і демонстрацій; порушення законодавства у сфері захисту персональних даних; перешкодило діяльності народного депутата України і депутата місцевої ради.
- у сфері використання ЕОМ (комп'ютерів), систем і комп'ютерних мереж, і мереж електрозв'язку : здійснення незаконного доступу до інформації в інформаційних (автоматизованих) системах, незаконне виготовлення або поширення копій баз цих таких систем.
- у сфері службової діяльності і профдеятельности, пов'язаною з наданням послуг : порушення обмежень відносно використання службового стану; порушення встановлених законом обмежень відносно отримання дару (пожертвування); неприйняття заходів по протидії корупції; пропозиція хабаря.
- проти правосуддя: прояв неповаги до суду; злісне ухилення свідка, потерпілого, експерта, перекладача від явки в органи досудового слідства або дізнання; розголошування відомостей про заходи безпеки відносно особи, узятої під захист; свідомо неправдиве свідчення.
Передбачається, що документ повинен набути чинності 1 січня 2014 року, але не раніше набуття чинності Кодексу України про адміністративну провину.
Нагадаємо, що В. Кравець зареєстрував проекти стосовно діяльності приватних детективів і служби пробации.