Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зареєстрований проект Закону про вищу освіту

2 січня 2013, 10:46
429
2
Автор:
Реклама

Законопроектом № 1187 встановлено, що права вищого учбового закладу, передбачені Законом, визначають його автономію, не можуть бути обмежені іншими законодавчими актами, а розширення автономії Внз визначене як головний принцип державної політики у сфері вищої освіти (також читайте, що думає з приводу автономії університетів декан факультету правових наук Києво-могилянської академії Андрій Мелешевич).

Автори в тексті документу передбачили такі освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти, як бакалавр і магістр, а також хочуть ввести рівень доктора філософії. Крім того, зберігаються освітньо-науковий рівень кандидата наук і науковий рівень доктора наук як національна особливість.

Документом передбачається функціонування Громадської ради за якістю освіти як постійно діючого органу при Міністерстві, до повноважень якого належить формування пропозицій відносно вимог до системи забезпечення якості вищої освіти, аналіз якості освітньої діяльності Внз, підготовка укладення про можливість видачі ліцензії на здійснення освітньої діяльності і пропозицій до методології розробки стандартів освітньої діяльності і стандартів вищої освіти, ін. Крім того, визначено право недержавної організації, акредитованої Громадською радою, здійснює акредитаційну експертизу з метою вироблення рекомендацій для ухвалення рішень при акредитації спеціальності. Такі установи зможуть видавати Внз власні сертифікати про недержавну акредитацію окремих спеціальностей.

Ліквідовані рівні акредитації (I - IV) вищих учбових закладів і введена акредитація вищого учбового закладу за типом.

Перелік спеціальностей по освітньо-кваліфікаційних рівнях бакалавра, магістра, по освітньо-науковому рівню доктора філософії (кандидата наук), науковому рівню доктора наук затверджуватиме Міносвіти, а не Кабмін.

Уперше визначений статус Всеукраїнської студентської ради і закріплено принципи роботи органів студентського самоврядування, а також передбачено створення суспільств студентів (курсантів, слухачів), аспірантів, докторантів і молодих учених як частини системи громадського самоврядування вищих учбових закладів.

Також встановлено, що розмір академічної, соціальної стипендії студента не може бути менше прожиткового мінімуму з розрахунку на одну людину в місяць.

Надано право вищим учбовим закладам, які мають статус національних, разом з державним видавати власні документи про вищу освіту по освітньо-кваліфікаційних рівнях бакалавра, магістра.

Розмір плати за навчання для осіб, що навчаються на платній основі, не може мінятися впродовж терміну укладеного договору.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини