У листі від 30.10.2012 р. № 4465/0/61-12/15-1415 ДПС вказала, що згідно пп. 153.1.3 п. 153.1 ст. 153 Податкового кодексу визначення курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в інвалюті, заборгованості і іноземної валюти здійснюється згідно положенням (стандартам) бухгалтерського обліку.
При цьому прибуток (позитивне значення курсових різниць) враховується у складі прибутків платника податків, а збиток (негативне значення курсових різниць) - у складі витрат платника податків.
Згідно п. 4 П (С) БУ 21 курсова різниця - це різниця між оцінками однакової кількості одиниць іноземної валюти при різних валютних курсах; монетарні статті - статті балансу про грошові кошти, а також про такі активи і зобов'язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (чи визначеною) сумі грошей або їх еквівалентів.
Таким чином, якщо платник податків придбавав інвалюту і до кінця кварталу (до дати звітного балансу) така валюта враховується на його рахунках, то до складу прибутків або витрат платника податку включається позитивна або негативна різниця між:
- курсом інвалюти до гривни, по якому отримується інвалюта, і курсом інвалюти, визначеної по офіційному курсу нацвалюти до інвалюти на дату такого придбання;
- курсом інвалюти, визначеної по офіційному курсу нацвалюти до інвалюти на дату такого придбання, і курсом інвалюти, визначеної по офіційному курсу нацвалюти до інвалюти на дату звітного балансу.
Якщо інвалюту проданодо складу прибутків або витрат платника податку включається позитивна або негативна різниця між курсом інвалюти до гривни, по яких продається інвалюта, і курсом інвалюти, визначеної по офіційному курсу нацвалюти до інвалюти на дату такого продажу .