Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як здійснювати карне виробництво на українських кораблях?

29 грудня 2012, 13:00
172
1
Автор:
Реклама

Генпрокуратура наказом від 14.12.2012 р. № 112 затвердила Інструкцію про порядок проведення процесуальних дій в ході карного виробництва на морському або річковому судні України, що знаходиться за межами України під прапором або з розпізнавальним знаком України, якщо це судно приписане до порту, розташованого в Україні.

Згідно ст. 519 КПК і ст. 67 Кодексу торгового мореплавання капітан судна України у разі скоєння карного злочину на судні є службовою особою, уповноваженою на здійснення процесуальних дій.

Якщо капітан судна жертвою в результаті скоєння карного злочину, він з числа командного складу екіпажа призначає інший посадовець, уповноважений на проведення процесуальних дій. Капітан судна придбаває права і обов'язки заяви, що потерпіла з моменту подачі, про здійснення відносно нього карного правопорушення або заяви про залучення його до виробництва як потерпілого згідно із статтею 55 КПК. Рішення про призначення іншого посадовця, уповноваженого на проведення процесуальних дій, капітаном судна приймається у формі постанови.

Якщо карне правопорушення здійснене капітаном судна, настала його смерть або за станом здоров'я він не може виконувати службові обов'язки або він звільнений з посади в порядку, визначеному чинним законодавством, положення Інструкції поширюється на посадове обличчя, на яке покладено виконання обов'язків капітана судна.

Капітан судна (уповноважена особа) під час перебування морського або річкового судна за межами України зобов'язаний невідкладно прийняти заяву про карне правопорушення. Усні заяви заносяться в протокол, який підписується заявником (потерпілим).

Капітан судна (уповноважена особа) з метою забезпечення швидкого, повного і беспристрастного розслідування карного злочину в порядку, передбаченому КПК України, проводить наступні слідчі (розшукові) дії:

- огляд місця скоєння карного злочину;

- обшук житла або іншого володіння особи (без визначення суду);

- особистий обшук (без визначення суду).

Капітан судна (уповноважена особа) має право без рішення слідчого судді, суду затримати особа, підозрювана в скоєнні злочину, за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі, тільки у випадках:

- якщо ця особа захоплена при скоєнні злочину або замаху на його здійснення;

- якщо безпосередньо після скоєння злочину очевидець, у тому числі потерпілий, або сукупність очевидних ознак на тілі, одязі або місці події вказують на те, що саме ця особа що тільки скоїло злочин.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини