Нові правила реєстрації і єдиний документ
Права і обов'язки розподіляються, приблизно, порівну:
одним права - іншим обов'язки (Ігор Карпов)
Законом № 5410 - VI вносяться зміни до деяких законів України відносно необхідності обов'язкового надання витягань і виписок з Єдиного державного реєстру юрособ і фізосіб - підприємців (далі - ЕГР). Документ відміняє вимоги за обов'язковим уявленням суб'єктами господарювання органам державної влади паперових виписок, витягань з ЕГР.
Згідно зі змінами до Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців", відомості, що містяться в ЕГР, надаються у виді:
- витягання з ЕГР;
- довідки про наявність або відсутність в ЕГР прошеної інформації;
- даних в електронному вигляді шляхом надання доступу в ЕГР в режимі читання органам державної влади у зв'язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом, бюро кредитних історій, інформаційним агентствам, нотаріусам і банкам.
Таким чином, відповідно до положень Закону № 5410 - VI скасовується представлення виписки і витягання з ЕГР при оформленні ліцензій і дозволів шляхом внесення змін до відповідних законів України (в цілому вносяться зміни до 20 законів).
Крім того, передбачається, що порядок надання доступу в ЕГР бюро кредитних історій, інформаційним агентствам, нотаріусам і банкам, перелік відомостей, до яких надається доступ, а також розмір плати за це і інші умови встановлюються на підставі договору з технічним адміністратором.
З точки зору представників держвлади і суб'єктів підприємництва, ініціатива законодавця з приводу впровадження подібних норм про скасування обов'язку надання підприємцями витягань і виписок виступає істотним позитивним чинником по поліпшенню ведення госпдіяльності. Відміна обов'язкової необхідності отримання/надання держструктурам документів, відомості з яких і так розміщуються в офіційних реєстрах, була сприйняла на ура"! українським бізнес-середовищем, особливо з урахуванням переходу в майбутньому на "безпаперове" життя. Правда, також варто звернути увагу на деякі практичні нюанси таких нововведень. Так тепер виписка фактично виконуватиме роль універсального документу, що підтверджує реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності в ЕГР, податковою, Пенсійного фонду і так далі. При цьому інформація в реєстрах вказаних держорганів дещо рознятися між собою в інформаційному наповненні і, таким чином, видача виписки держреєстраторами стане більше витратній за часом, з урахуванням формування інформації з реєстрів.
Повідомляємо також, що Закон № 5410 - VI набуде чинності 01.01.2013 р. (окрім деяких положень, що вже набули чинності з 17.12.2012 р., і окремих норм, які набудуть чинності з 18.01.2013 р.).
Читайте також:
Узяття на облік юрособ і фізосіб-підприємців підтверджується єдиним документом
Карткою, яка подається держреєстраторові, можна буде зареєструватися платником єдиного податку і ПДВ
"Договірне" оподаткування
Сьогодні для правильного заповнення декларації про прибутки
потрібно більше розуму і зусиль, чим для отримання цих самих прибутків.
А. Ньюмен
Кабмін постановою від 22.08.2012 р. № 787 ствердив Порядок укладення і виконання договорів про ціноутворення для цілей оподаткуванняяким визначається механізм укладення і виконання таких договорів між великим платником податків і ДПС.
Для укладення таких договорів платник податків повинен надати в органи ДПС пакет документів, у тому числі і інформацію про пов'язаних осіб за формою, затвердженою Мінфіном. На сьогодні доки така форма не затверджена.
Термін розгляду заяви і документів складає 20 днів.
Голова ДПС (його заступник) у разі згоди з умовами договору підписує два екземпляри договори, які мають однакову юридичну силу, один з яких посилається великому платникові податків.
Внесення змін до договору або порядку його розірвання здійснюється за згодою сторін, якщо інше не встановлене договором або законом.
Органи ДПС мають право у разі потреби уточнювати надану інформацію в інших органах влади. У разі її непідтвердження документи повертаються великому платникові податків без укладення договору про ціноутворення.
Слід зазначити, що на сьогодні доки не зовсім ясно, як на практиці реалізовуватимуться норми про таке "договірне" оподаткування у зв'язку з відсутністю належних деталізацій і відсутністю належних практичних механізмів реалізації вказаних норм. Хоча самі норми про такого роду оподаткування істотно спростити життя великих платників податків, основною проблемою тут є видимою можливість ефективної реалізації цих норм на практиці.
Подробиці:
Визначений порядок укладення договорів про ціноутворення між платником податків і ДПС
Трансфертні ціни: українські перспективи
Нові особливості звітності учасників фондового ринка
Закон № 5212 - VI вносить зміни до деяких законів України відносно актів регуляторів фондового ринку і ринку небанківських фінансових послуг, якими встановлюються особливості обнародування НКЦБФР і Госфинуслуг проектів регуляторних актів, на які не поширюється дія Закону про основи регуляторної діяльності, і їх обговорення з громадськістю.
Законом № 5212 - VI передбачається, що проекти актів НКЦБФР і Госфинуслуг, ознаки регуляторного акту, що мають, але на які не поширюється дія Закону "Про принципи державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", оприлюдняться з метою отримання зауважень і пропозицій від фізичних і юридичних осіб, їх об'єднань в порядку і спосіб, передбачені законом.
Також, згідно із Законом № 5212 - VI, нормативно-правові акти комісії підлягають госурегистрации Мінюстом. Відмічені зміни внесені в ст. 6 Закону "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" і ч. 3 ст. 28 Закону "Про фінансові послуги і державне регулювання ринків фінансових послуг".
Крім того, НКЦБФР затвердила ряд рішень відносно врегулювання діяльності учасників фондового ринку :
1. Положення про порядок складання адміністративних даних відносно здійснення депозитарної діяльності депозитарієм цінних паперів і представлення відповідних документів в НКЦБФР;
2. Положення про порядок складання адміністративних даних хранителями цінних паперів і представлення відповідних документів НКЦБФР;
3. Положення про порядок складання адміністративних даних відносно здійснення діяльності по веденню реєстрів власників іменних цінних паперів і представлення відповідних документів в НКЦБФР;
4. Положення про порядок складання і розкриття інформації компаніями з управління активами і особами, що здійснюють управління активами недержавних пенсійних фондів, і представлення відповідних документів в НКЦБФР;
5. Положення про порядок складання і представлення адміністративних даних відносно діяльності торговців цінними паперами в НКЦБФР. Дія документу поширюється на юрособ, які у встановленому законодавством порядку отримали ліцензії на здійснення профдеятельности на фондовому ринку - діяльності по торгівлі цінними паперами, а саме: брокерської діяльності, дилерської діяльності, андеррайтингу, діяльності по управлінню цінними паперами, у тому числі, що мають право на здійснення цієї профдеятельности впродовж періоду, за який подаються адміністративні дані
6. Система довідників і класифікаторів НКЦБФР для використання учасниками фондового ринку України.
Усі вищевідзначені підзаконні акти встановлюють нові особливості врегулювання звітності перед НКЦБФР, яка згідно з нормами чинного законодавства є відповідною уповноваженою держустановою. Як відмічають експерти, вступ в дію вказаних нормативних актів повисить держконтроль над профдеятельностью учасників фондового ринка.
Новели на ринку цінних паперів
Закон № 5042 - VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно удосконалення законодавства про цінні папери" передбачає немало змін для учасників ринку. Наприклад, додаткові підстави для припинення АТ в судовому порядку, розширює перелік вимог до рекламодавців на фондовому ринку і вводить додаткові функції НКЦБФР по дотриманню законодавства про рекламу. Також норми Закону зобов'язують публічні АТ здійснювати публічне розміщення акцій додаткових емісій винятково на фондовій біржіщо є логічним продовженням ініціатив НКЦБФР.
Крім того, документом внесені істотні зміни в регулювання стосунків на фондовому ринку. Зокрема, встановлена заборона на зміну ціни і термінів виконання договорів, ув'язнених на фондовій біржі шляхом подачі сторонами публічних оферт. Також, введені нові вимоги до реклами на фондовому ринку, санкції за порушення цих вимог і закріплена вимога про те, що при реєстрації припинення АТ необхідно додатково подавати копію розпорядження НКЦБФР про відміну реєстрації випуску акцій. Також варто відмітити, що впроваджується пруденциальный нагляд за профучастниками фондового ринку.
Деталі:
Янукович схвалив вдосконалене законодавство про цінні папери
Удосконалення законодавства або посилення контролю на фондовому ринку?
Зміни законодавства про цінні папери можуть бути негативно сприйняті учасниками ринку - експерт
Попередній правовий огляд нововведень 2013 року читайте в матеріалі: Закон-2013: що Новий рік принесе українським підприємцям?
У другому огляді правових нововведень 2013 року ми зазначили тільки найбільш важливі законодавчі акти, які наступного року зроблять істотний вплив на роботу українського бізнес-середовища. У завершальній частині правого огляду законодавчих новел 2013 року на порталі ЮРЛИГА ми представимо Вашій увазі ще декілька законодавчих актів, що впливають на діяльність бізнес-середовища.