МВС, Мінохоронздоров'я і ГПУ спільним наказом від 28.11.2012 р. № 1095/955/119 затвердив Порядок взаємодії між органами внутрішніх справ, установами охорони здоров'я і прокуратури при встановленні факту смерті людини.
Порядок розроблений з метою запобігання випадкам приховання насильницької смерті громадян.
Згідно з документом, у разі смерті людини по місцю його проживання без ознак насильницької смерті або підозри про це, на місце події обов'язково виїжджає лікар або фельдшер установи охорони здоров'я, який констатує факт смерті і проводить зовнішній огляд трупа. За результатами огляду він інформує співробітника ОВД і адміністрацію установи охорони здоров'я про можливість встановлення причини смерті без патологоанатомічного розкриття і видачі лікарського посвідчення про смерть (фельдшерської довідки про смерть). У таких випадках працівником ОВД складається укладення про ненасильницьку смерть людини за місцем проживання по затвердженій формі.
Також затверджені норми, регулюючі дії працівників бюро судмедекспертизи. Видавати трупи будуть з письмового дозволу прокурораяке надається негайно після проведення судово-медичного розтину трупа і виїмки необхідних зразків для здійснення лабораторних досліджень.
Обов'язково спрямовуються для проведення судмедекспертизи трупи людей:
- з ознаками насильницької смерті (дія тупих предметів, у тому числі транспортна травма, падіння з висоти, дія гострих предметів, вогнепальної зброї), асфіксії, дії крайніх температур, електроструму, променистої енергії, низького і високого атмосферного тиску, отруєнь і тому подібне) або підозри на таку;
- смерть яких настала поза місцем їх проживання;
- особа яких не встановлена;
- у віці до 60 років, померлих за місцем проживання, за відсутності диспансерного спостереження за хворим.