Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Пленум ВССУ прийняв ряд постанов

24 грудня 2012, 17:07
322
4
Автор:
Реклама

21 грудня 2012 р. відбулося чергове засідання пленуму Вищого спеціалізованого суду України по розгляду цивільних і карних справ. За результатами роботи в першому читанні пленум прийняв чотири проекти постанов :

- "Про деякі питання дотримання розумних термінів розгляду судами цивільних, карних справ і справ про адміністративні правопорушення",

- "Про судову практику у справах про захист права власності і інших речових прав",

- "Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця або іншого посадовця державної старанної служби при виконанні судового рішення у цивільній справі"

- "Про застосування судами міжнародних договорів України при здійсненні правосуддя".

Своєчасному розгляду справ, переконані судді ВССУ, сприятимуть роз'яснення, викладені в проекті постанови "Про деякі питання дотримання розумних термінів розгляду судами цивільних, карних справ і справ про адміністративні правопорушення". Надзвичайно важливе значення, підкреслив суддя ВССУ Станіслав Кравченко, ця постанова має у зв'язку з набуттям чинності нового Карного процесуального кодексу України. Зокрема, в проекті постанови судам роз'яснено питання застосування критеріїв, по яких слід оцінювати дотримання розумних термінів при розгляді цивільних, карних справ і справ про адміністративні правопорушення. Також акцентована увага судів на необхідності невідкладного і першочергового розгляду справ відносно осіб, що містяться під вартою, і неповнолітніх.

Що стосується постанови "Про застосування судами міжнародних договорів України при здійсненні правосуддя", то у ВССУ відмічають, що цим документом судам роз'яснюється процедура набуття чинності міжнародних договорів, порядок їх укладення, виконання і припинення. Це має важливе значення, переконані судді, оскільки дія не усіх міжнародних договорів зв'язується з їх офіційним обнародуванням, а тільки тих, які визначають права і обов'язки громадян. Надзвичайно важливим для суддів є також роз'яснення відносно імунітету держави, зокрема за яких умов можливе пред'явлення позову до іноземної держави, накладення арешту на майно, що належить іноземній державі і т.д.
Прийняті в першому читанні постанови будуть допрацьовані і підготовлені до другого читання членами робочих груп, що склалися. До їх складу увійшли судді ВССУ, представники Генпрокуратури, Міністерства юстиції України і учені.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини