Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Карно-старанний кодекс гуманізують

20 грудня 2012, 11:24
155
0
Реклама

Кабінет Міністрів пропонує гуманізувати Карно-старанний кодекс України у частині умов відбування покарання засудженими до обмеження свободи і позбавлених свободи на певний термін. Відповідні зміни (розроблені Мінюстом) були схвалені учора на урядовому засіданні.

Пропонується дозволити засудженим до обмеження або позбавлення волі, таким, що міститься в ділянці соціальної реабілітаціїмати при собі і користуватися мобільними телефонами і аксесуарами до них. Ця ініціатива пояснюється тим, що таким засудженим Карно-старанним кодексом дозволено носити цивільний одяг, користуватися грошима без обмежень і цінними речами.

Також пропонується надавати можливість здійснювати телефонні розмови засудженим, таким, що відбуває стягнення в дисциплінарних ізоляторах, карцерах або переведені в приміщення камерного типу. Така можливість надаватиметься в якості виховних заходів, а також у разі виникнення виняткових особистих обставин (смерть або важка хвороба близького родича, стихійне лихо і тому подібне).

Змінами передбачається також врегулювати порядок надання засудженим до обмеження свободи тривалих побаченьзокрема - надавати право на позачергове тривале побачення для реєстрації браку.

Передбачається можливість перекладу засуджених до довічного позбавлення свободи, які відбули 20 років покарання в приміщеннях камерного типу, у звичайні житла колонії максимального рівня безпеки і утримування їх серед інших засуджених.

Також урядовим законопроектом пропонується закріпити в УИК вичерпний перелік заборон відносно засуджених, які на сьогодні визначені підзаконними нормативно-правовими актами. Пропонується упорядкувати короткострокові виїзди за межі виправних і виховних колоній.

Пропонується врегулювати питання спілкування дитиниякий знаходиться у будинку дитини при виправній колонії, з родичами. Крім того, пропонується виключити норму, яка передбачає можливість відміни перебування дитини у будинку дитини після досягнення ним 3-річного віку, у разі злісного порушення матір'ю вимог режиму відбуття покарання. Така ініціатива пояснюється тим, що недотримання засудженим жінкою вимог режиму не може бути основою для розлуки її з дитиною.

Пропонується не обмежувати засуджених неповнолітніх у короткострокових побаченнях, і надати можливість мати тривалі побачення 1 раз на місяць (існуюча норма передбачає тривале побачення 1 раз в 3 місяці).

За інформацією прес-служби Мінюсту.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини