Кабінет Міністрів своєю сьогоднішньою постановою ствердив порядок визнання Міністерством юстиції статусу Всеукраїнської саморегулируемой організації арбітражних керівників.
Постанова була видана з метою реалізації положень ст.117 Закону про внесення змін до Закону про банкрутствоякий набуває чинності з 19 січня 2013 року.
Нагадаємо: цим Законом встановлено, що саморегулируемой організацією арбітражних керівників є всеукраїнська громадська організація, що об'єднує арбітражних керівників. Організація має право здійснювати контроль за виконанням законодавства у сфері діяльності арбітражних керівників - членів; брати участь в розробці відповідних нормативно-правових актів; брати участь в професійній підготовці арбітражних керівників у складі кваліфікаційної і дисциплінарної комісій; захищати інтереси членів СРО арбітражних керівників в органах державної влади; інформувати суспільство про практику і проблемні питання в процедурах відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкротом.
Таким чином, з метою реалізації положень Закону Кабінет Міністрів визначив порядок визнання Мінюстом статусу Всеукраїнської СРО арбітражних керівників і загальні вимоги до саморегулируемым організацій арбітражних керівників, які мають намір отримати статус всеукраїнською.
Визначений також перелік документів, що представляються в Мінюст для отримання такого статусу, терміни розгляду заяв і порядок і підстави анулювання статусу всеукраїнської.
СРО арбітражних керівників зможе придбати статус всеукраїнською у разі, якщо вона відповідає таким критеріям:
- наявність у складі організації не менше 100 арбітражних керівників;
- участь членів організації не менше чим в 100 процедурах, вживаних в справах про банкрутство;
- наявність розроблених відповідно до вимог закону правил професійної діяльності арбітражних керівників - членів організації;
- створення органів управління і спеціалізованих органів саморегулируемой організації арбітражних керівників.
За інформацією прес-служби Мінюсту.
Читайте також: СРО арбітражних керівників в Україні: реалії і перспективи