У МВС України засмучуються, що серед футбольних фанатів у світі усього більшого поширення набувають агресивно налагоджені групи, які стають винуватцями масових безладів і насильницьких дій. Тому нині питання забезпечення безпеки під час проведення футбольних матчів коштує як ніколи гостро. Окрім таких погроз як терористичні акти, кримінальні дії відносно уболівальників і спортсменів (крадіжок, грабежів, шахрайств), все більшу актуальність придбавають агресивні дії з боку радикальних футбольних груп.
Для того, щоб понизити рівень футбольного хулиганизма, органи внутрішніх справ розробляють низку заходів, які дозволяють ефективно розв'язати цю проблему. Так, на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ відбувся семінар-нарада, на якій розглядалися практичні аспекти організації роботи споттеров в системі МВС.
Споттеры (spotter - з англ. детектив) - це поліцейські, які безпосередньо працюють в середовищі уболівальників. Це не дільничні інспектори, прикріплені до уболівальників, а люди, які люблять спорт, футбол і щодня спілкуються із справжніми футбольними фанатами, а не хуліганами. Їх основне завдання полягає не лише в спостереженні за футбольним середовищем, а передусім в співпраці з уболівальниками і застосуванні превентивних дій.
Робота споттеров дозволить отримувати повну інформацію про діяльність хуліганських групїх планах і акціях; і в результаті завчасно застосовувати необхідні заходи для недопущення протизаконних дій.
Представники ГУ МВС України областей обговорили порядок відбору і організації роботи споттеров, їх роботу на етапі підготовки і в день проведення матчів, а також в дні між матчами. Також одним з основних питань наради було питання організації навчання споттеров для забезпечення ефективної протидії футбольному хуліганству і забезпечення безпеки уболівальників під час проведення матчів.
За інформацією прес-служби МВС.