Як встановило Відділення, ряд учасників ринку всупереч вимогам нормативних актів не укладають з населенням договори на закупівлю молока для промислової переробки.
Договірні стосунки заготівників з населенням передбачені Інструкцією про проведення закупівлі молочної сировини у сільськогосподарських товаровиробників усіх форм власності і господарств населення. В результаті неправомірних дій окремих молокозаводів, особи, які здають молоко, не обізнані про рівень закупівельних цін на наступний період.
Більше того, не укладаючи договори з населенням, в молокозаводів є можливість необгрунтовано занижувати закупівельні ціни на молоко і уникати відповідальності за порушення умов закупівлі молочної сировини.
Про результати розгляду рекомендацій учасники ринку повинні повідомити Відділення в десятиденний термін з дня їх отримання.
Рекомендації надані ЧАО "Деражнянский молочний завод", ОДО "Дунаевецкий маслозавод", ТОВ "Городокконсервмолоко", ЧАО "Хмельницька маслосырбаза", ГП "Староконстантиновский молочний завод", ТОВ "Виньковецкий сырзавод", ЧП "Дживальдис" (пгт. Нова Юшечка), ЧП "Изяславмолпродукт", ПАО "Кам'янець-Подільський "Хлебокомбинат", філія "Лактис" ГП "Аромат" (м. Кам'янець-Подільський), ТОВ "Билогирьямолокопродукт" (р. Гадяч, Полтавська обл.) і ЧП КФ "Прометей" (м. Сквира, Київська обл.).
За інформацією АМКУ.
Нагадаємо, що нещодавно був зареєстрований законопроект, яким пропонується штрафувати за закупівлю молока за нижчими цінами, ніж встановлено.
У липні Президент ветував Закон відніс молоко до об'єктів державного цінового регулювання. Крім того, Азаров нагадав, що з 1 вересня встановлений мінімально допустимий рівень закупівельних цін на молоко на 2012 рік - 2 грн. 20 коп. за килограм, а також доручив Минагрополитики контролювати питання закупівлі.