Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бізнес проти введення збору з виробників упаковок

4 грудня 2012, 17:57
131
0
Автор:
Реклама

Держпідприємництва ініціювало обговорення положень проекту про внесення змін до Податкового кодексу відносно введення збору з виробників і імпортерів упаковки і товарів в упаковці на розвиток переробки твердих побутових відходів (№ 11402), детальніше про яке читайте в матеріалі ЮРЛИГИ : Депутат пропонує збирати данину з виробників упаковки.

Проект передбачає введення подвійного додаткового зборуа саме: з одного боку - збір з виробників і імпортерів упаковки, з іншої - збір з імпортерів і виробників товарів, для упаковки яких ця упаковка була використана. При цьому варто відмітити, що більшість вітчизняних виробників тари / упаковки одночасно є і утилізаторами цих відходів упаковки в якості вторинної сировини.

Бізнес звертає увагу на те, що ухвалення законопроекту приведе до підвищенню цін на товари в упаковці, що, у свою чергу, має слідством падіння виробництва основних товарів в упаковці (наприклад, харчових продуктів), негативно відіб'ється на фінансово-господарській діяльності вітчизняних і іноземних підприємств і приведе до істотних скорочень платежів до бюджету.

Розробники проекту Закону відмічають, що таких нововведень вимагає національний проект "Чисте місто", для реалізації якого і був розроблений цей документ. "Річ у тому, що в Україні практично створюється нова галузь - сміттєпереробна. За дорученням Президента ми розробили техніко-економічні обгрунтування для 10 міст, в яких перероблятиметься до 15% загальних відходів на території України"- пояснює розробник проекту Закону і керівник проекту "Чисте місто" Іван Олексиевец.

Виходить, що по суті ці засоби повинні піти на створення галузі переробки сміття і відходів.

Підприємцями наводилися приклади, що закордоном підприємства, що займаються утилізацією, не є державними, а бізнесу навіть доплачують за переробку сміття і відходів або створюють вигідні умови для кредитування і погашення кредитів.

"Зараз пропонується новий механізм, який замінює одну форму збору на іншу. А далі - незрозуміло. Але при цьому слід звернути увагу на те, якщо 12 років діє механізм на основі постанови КМУ № 15, з якою дуже важко, але реально можна боротися, то із законом не посперечаєшся "- відмічає перший заступник голови Держпідприємництва Олександр Потимков.

Держпідприємництва звернулося до першого заступника Глави Адміністрації Президента Ірині Акимовой з проханням не допустити прийняття проекту Закону в його нинішньому вигляді без урахування думки бізнесу.

За інформацією Держпідприємництва.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини