Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як застосовуватимуть індивідуальну і генеральну фингарантии?

3 грудня 2012, 12:25
212
0
Автор:
Реклама

Індивідуальні (одноразові) і багаторазові фінансові гарантії видаються гарантами для представлення декларантом або уповноваженим ним особою митному органу митних декларацій (далі - ТД) чи документів контролю за переміщенням товарів (далі - ДКПТ) незалежно від того, в якому виді ці документи подаються митному органу (у паперовому виді або у вигляді електронного документу).

Згідно з порядком індивідуальна гарантія видається в паперовому виді і у вигляді електронного документу, а багатократна гарантія - у вигляді електронного документу.

Держмитслужба надає гарантові різного роду інформацію про видані їм гарантії. За загальним правилом інформація надається гарантові один раз в день у вигляді авторизованого повідомлення в електронній формі, завіреним електронним цифровим підписом посадовця ГТС. Виняток становлять відомості про прийняття / відмові в прийнятті, припиненні дії, недостатності виданої гарантом гарантії і даті складання акту про настання гарантійного випадку, які спрямовуються гарантові з періодичністю не більше 30 хвилин у тій же формі, що і попередня інформація.

Факт завершення митного оформлення ТД або ДКПТ є підтвердженням прийняття гарантії в якості забезпечення виконання зобов'язань перед митними органами.

Встановлюється, що у разі виявлення помилок в отриманому від гаранта авторизованому повідомленні, гарантові по електронній пошті в мережі Інтернет в автоматичному режимі спрямовується протокол, що містить присвоєний гарантом номер гарантії і опис помилок. В цьому випадку гарантія у вигляді електронного документу в Єдину інформаційну систему митних органів не приймається. У разі виявлення розбіжностей між відомостями вказаними в графах гарантії і графах ТД або ДКПТ, гарантійний документ до митного оформлення також не приймається.

Крім того, внесення змін або доповнень до виданих гарантами гарантій не допускається.

Дія гарантії не може бути припинено у разі прикріплення її до ТД або ДКПТ.

В порядку вказано, що генеральна фінансова гарантія (далі - ГФГ) застосовується для забезпечення сплати митних платежів по ТД або ДКПТ, які декларант або уповноважена ним особа планують подати впродовж одного року, у тому числі під час здійснення митних процедур в різних митних органах України. Для отримання ГФГ декларант вибирає з реєстру гарантів гаранта, погоджує з ним умови отримання ГФГ і розмір фінансових зобов'язань, які покриватимуться ГФГ. Після узгодження умов і розміру ГФГ гарант видає декларанту гарантію, яку він надає Держмитслужбі.

Держмитслужба в тижневий термін перевіряє декларанта на відповідність вимогам, встановленим в пункті 3.3 Порядку (декларант за останній рік роботи не повинен мати порушень, передбачених статтями 332, 336, 340, 345, 348, 349, 351-353, 355 Митного кодексу України від 11 липня 2002 роки № 92 - IV, а з моменту набуття чинності Кодексу - статтями 469, 470, 472, 476, 481-485 Кодексу).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини