Учора, 29 листопада 2012 р., в прес-центрі ЛІГАБізнесІнформ відбулася прес-конференція по Засновницькому з'їзду адвокатів України. Учасниками заходу виступили: Станіслав Башенко (адвокат, голова ради адвокатів Донецької області), Сергій Карпенко (адвокат, м. Дніпропетровськ), Максим Болдин (адвокат, член Вищої ревізійної комісії адвокатури, м. Одеса), Віталій Сердюк (адвокат, член Ради адвокатів м. Києва), Олександр Дроздов (член Ради адвокатів Харківської області, м. Харків), Анжеліка Сицко (адвокат, член дисциплінарної палати КДКА Київській області), Денис Бугай (адвокат, м. Київ).
В ході прес-конференції адвокати відповіли на питання відносно розколу української адвокатури, ситуації, яка склалася із засновницькими з'їздами адвокатів і перспектив її дозволу.
"Одні сіяли, а інші топтали на Засновницькому з'їзді адвокатів України"- заявив в ході прес-конференції С. Башенко. Він роз'яснив, що, згідно із списками на з'їзді усього мало бути 375 делегатів. "У готелі Русь було зареєстровано на з'їзді і взяли участь 217 чел. Інші 158 делегатів відмовилися брати участь в з'їзді за вказівкою Висоцького, і поїхали за ним в кінотеатр "Кінопанорама". Таким чином, з'їзд адвокатів, що відбувся в "Русі", був повноважний приймати рішення, і усі його рішення законні"- вважає С. Башенко. На його думку, усе інше, що викладено у всіляких ЗМІ, позовних заявах, поданих В. Висоцьким - це брехня.
Адвокат вважає, що на з'їзді в "Кінопанорамі" незаконно брали участь представники альтернативних конференцій Закарпаття і Харківської області, а також Дніпропетровські делегати, які не мали права брати участь в з'їзді із-за рішення суду. "За рахунок цих осіб, тобто не делегатів, вони спробували забезпечити собі більшість"- стверджує С. Башенко.
У свою чергу А. Дроздів заявив, що якби зараз було б хоча одно судове рішення "на користь тих чоловік, які організували альтернативну конференцію, то в одну секунду припинилася б уся ця емоційна піар-акція". Також він вважає, що ніякого розколу не було між його колегами в харківській адвокатурі. "Це я відповідально заявляю. Досить зараз побачити які збираються зали, коли ми проводимо наукові семінари. Усе харківське адвокатське співтовариство добре розуміє, що треба об'єднаються, надавати безкоштовну правову допомогу, Рада адвокатів повинна працювати, треба захищати інтереси адвокатів"- заявив г-дінів Дроздів. Що стосується засновницького з'їзду в готелі "Русь", то А. Дроздів заявив, що там порушень ніяких не було.
Про те, що конфлікту між адвокатами з різних областей в Україні не було і немає, на сьогодні, заявляє і В. Сердюк. "Адвокати Києва з повагою відносяться до своїх колег в усіх областях, не дивлячись на те, що цей з'їзд (у "Русі") намагаються назвати донецько-київським, не дивлячись на те, що були присутніми представники більшості областей"- заявив він. Цю позицію підтримав і М. Болдин, який повідомив, що не може назвати ситуацію в адвокатурі конфліктом.
По словах В. Сердюка, проблем з реєстрацією делегатів на з'їзд, що проходив в готелі "Русь", не було. "Висоцькому запропонували пройти реєстрацію і зайти в зал. Він зрозумів, що немає можливості сформувати комісію не з делегатів, а із співробітників ВККА, як це раніше планувалося, і що не є правомірним. Побачивши таку ситуацію, була зроблена спроба представників ВККА не допустити делегатів на з'їзд. Коли приїжджали делегати і заходили у фойє готелю, на самому вході стояли люди, які не представлялися, а говорили, що вони співробітники ВККА і на з'їзд на першому поверсі ходити не варто, з'їзд захоплений"- повідомив на прес-конференції В. Сердюк.
Також він вважає, що здійснювати реєстрацію на з'їзд силами деякого технічного персоналу не є правильним, і не є законним, оскільки організацією і реєстрацією повинні були займатися делегати, обрані на з'їзд.
У свою чергу Д. Бугай заявив, що був безпосередньо учасником з'їзду в "Русі" і вважає, що з'їзд відбувся. "Було обрано нове керівництво адвокатури, створені нові органи адвокатського самоврядування. Делегатів могло бути більше, коли б не дії В. Висоцького, який шляхом обману направляв делегатів в інше приміщення. Ніякого розколу немає. Є особисті інтереси однієї людини - Володимира Висоцького, до якого я з повагою відношуся як до адвоката, але до його дій я не можу відноситися з повагою"- відмітив адвокат.
За його словами, на сьогодні перед адвокатурою стоять нові завдання: є новий Закон "Про адвокатуру і адвокатську діяльність", новий КПК і адвокати повинні думати, як підвищити роль адвоката в суспільстві.
Також в з'їзді в "Русі" брала участь А. Сицко. За її словами, кожен з прибулих учасників, "який був обраний в офіційному порядку, був допущений до участі в офіційному з'їзді".
"На сьогодні дуже боляче говорити про ту ситуацію, яка склалася у зв'язку з проведенням альтернативного з'їзду"- заявила А. Сицко. За її словами, на з'їзді, що проходив в "Русі", кожен мав можливість підійти до мікрофону і виразити свою позицію.
"З часом ця ситуація буде зам'ята. Адвокати - це представники інтелігенції і ніякого розколу немає на сьогодні між учасниками офіційного і альтернативного з'їздів. Ми як раніше вели справи, так і продовжуємо це робити. Я думаю, що найближчим часом ця ситуація вичерпає себе повністю, і ми продовжуватимемо роботу"- вважає адвокат.
У свою чергу С. Карпенко заявив, що проблема насправді дійсно тільки в реалізації особистих амбіцій однієї людини. Він також вважає, що немає скандалу і немає протиріч усередині адвокатури, а є деяке бажання людей "законсервувати ситуацію і зберегти вплив на адвокатуру, який був до цього".
Також в ході прес-конференції Д. Бугай повідомив, що створені органи адвокатури - Рада адвокатів України і Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатів України, які вже зареєстровані. "Висоцькому в реєстрації було відмовлено"- заявив г-дінів Бугай. У свою чергу він вважає, що вихід з цієї ситуації можна знайти шляхом проведення круглого столу, але без участі В. Висоцького, на якому поговорити про те, яку адвокатуру бачать самі адвокати і що треба зробити найближчим часом.
Читайте також: "Адвокати можуть провести позачерговий з'їзд"