У листі від 28.11.2012 р. № 29-209/11992 НБУ відповів на запити банків, що стосуються застосування Порядку виплати перекладів з-за кордону фізичним особам.
НБУ вказав, що уповноважений банк незалежно від суми зобов'язаний заздалегідь зараховувати засоби, що поступають із-за меж України на користь фізосіб в інвалюті (у тому числі з використанням міжнародних систем переказу коштів), на рахунок 2909 "Інша кредиторська заборгованість по операціях з клієнтами банку". З метою здійснення контролю за розміром сум, що поступають впродовж календарного місяця на користь фізосіб, банк у разі потреби може відкривати рахунок 2909 кожному клієнтові.
Також Нацбанк роз'яснив аспекти визначення суми продажу надходжень в інвалюті на користь фізосіб. Розрахунок загальної суми надходжень із-за меж України в інвалюті на користь фізосіб здійснюється за календарний місяць. Якщо сума переказу (перекладів) за місяць не рівна і не перевищує в еквіваленті 150 тис. грн., такий переклад (переклади) може бути виплачений клієнтові готівкою або зарахований на його поточний рахунок в інвалюті. Якщо сума переказу (перекладів) рівна або перевищує в еквіваленті 150 тис. грн. за місяць, продажу підлягає сума перевищення. Уповноважений банк здійснює такий продаж по курсу, що склався на міжбанківському валютному ринку України на день продажу. НБУ уточнив, що банки зобов'язані дотримувати процедуру контролю за дотриманням клієнтами встановлених норм переказів коштів в режимі реального часу.
Крім того, регулятор нагадав, що згідно ст. 533 ГКякщо в зобов'язанні визначений грошовий еквівалент в інвалюті, то сума, що підлягає сплаті в гривнях, визначається по офіційному курсу відповідної валюти на день платежу. Згідно з вищевикладеним перерахунок сум перекладів, що поступають на користь фізосіб, здійснюється по офіційному курсу гривні до інвалют на день зарахування перекладу на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2909.
Також читайте: Набув чинності новий порядок виплати перекладів з-за кордону фізособам.