Акти, що набувають чинності
"Про всякий закон можна сказати
що він торкається загальнодержавних потреб!"
В. И. Ленін
1. Ціна реклами. Закон № 5481 - VI доповнює положення Закону "Про рекламу новою нормою: віднині інформація про ціни на товари, тарифи на послуги, приведена в рекламі, яка розміщується або поширюється на території України, відзначається виключно у гривні.
Головною метою Закону є обмеження використання на території України іноземної валюти, як заходи вартості з метою посилення стабільності гривни. Крім того, на думку Мінфіну, розробника законопроекту, його прийняття посприяє створенню умов для проведення ефективної грошово-кредитної політики і забезпеченню умов для економічного зростання. В той же час, як відмічають експерти, подібні законодавчих новели парламенту дуже не вигідні самим рекламістам, оскільки ринок рекламних послуг нині чітко прив'язаний до конвертованих валют (долар, євро).
Читайте також:
Віднині рекламувати товари можна тільки в гривні
2. Финподдержка вітчизняного машинобудування у сфері АПК. Закон № 5478 - VI вносить зміни в Закон "Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу".
Дії Закону поширюється на суб'єктів ведення господарства, питома вага яких у вартості сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей і комплектуючих виробів вітчизняного виробництва в собівартості техніки і устаткування складає 60%. До нововведень Закону відносять те, що документ розширює фінансову підтримку суб'єктів господарювання шляхом визначення в нім правових і організаційних заходів, спрямованих на розвиток галузі вітчизняного з/х машинобудування, фінансове забезпечення лізингових операцій по закупівлі техніки і так далі
Відмітимо, що підприємства галузі агромашиностроения і АПК позитивно сприйняли Закон № 5478 - VI, який фактично дає значні преференції в їх бізнесі.
Детальніше:
Розширена финподдержка вітчизняного машинобудування у сфері АПК
3. Страхування і валюта. Постановою Нацбанку № 428 вносяться зміни до Положення про застосування іноземної валюти в страховій діяльності відносно особливостей страхового відшкодування по страхових договорах нерезидентів. Передбачені зміни торкаються переліку документів, МТСБУ, що надаються, банкам для виплат страхового відшкодування по програмах "Зелена карта" і ОСАГО.
Зміни прийняті з метою подальшого врегулювання питання застосування іноземної валюти в страховій діяльності Правління Нацбанку. З точки зору експертів ринку страхових послуг і рядових обивателів вищевідзначене також стосується "валютної політики" держави і зменшення долі валюти у фінансових операціях у країні, що безпосередньо вигідно фининституциям держави (Нацбанк, казначейство) для зміцнення стабільного курсу гривни.
До можливих наслідків цієї законодавчої міри відносять можливий відхід з ринку страхових послуг багатьох представників великого бізнесу, яким страхові виплати в іноземній валюті є вигіднішими. Крім того, поки невідомо, яким чином постановою Нацбанку № 428 позначиться на діяльності страхових компаній і самому механізмі страхового відшкодування.
Подробиці:
Набули чинності зміни відносно застосування іноземної валюти в страховій діяльності
Змінені правила купівлі МТСБУ інвалюти для виплат страховки
4. Реєстр платників податків. Мінфін наказом № 986 затвердив Порядок формування Реєстру великих платників податків і зміни до Порядку обліку платників податків і зборів.
Нововведення, відмічені наказом № 986, торкаються особливостей обміну інформацією між структурними підрозділами органів ДПС в процесі відбору великих платників, а також термінів такого відбору, затвердження реєстру і напряму платникам повідомлень. Визначено, що відповідні повідомлення про включення або неувімкнення в реєстр спрямовуються платникам до 15 жовтня.
Документ прийнятий для удосконалення податкового законодавства з метою спрощення ведення реестрации і обліку платників податків. Також нові заходи реестрации і обліку платників податків зможуть належним чином бути використані самими платниками податків з точки зору прогнозування своєї податкової звітності на наступний звітний податковий період.
Деталі:
Реєстр великих платників податків формуватимуть по-новому
Роз'яснення в податковому законодавстві
"Бережи порядок, і порядок збереже тебе"
Латинський вислів
Сплата податків і зборів згідно з чинним законодавством вимагає детального аналізу правових норм з урахуванням застосування на практиці усіх найдрібніших бухгалтерських нюансів. З метою забезпечення єдиного підходу до практичного застосування норм податкового законодавства цього тижня ДПС видала декілька правових роз'яснень і узагальнювальних консультацій.
Використання нижеуказанных документів спростить здійснення суб'єктами підприємницької діяльності своєї бухгалтерської звітності.
Перехід платника ПДВ на спецрежим оподаткування в з/х сфері. У листі № 560/0/61-12/15-3415-02 ДПС розглянула питання відносно порядку коригування податкового кредиту під час переходу платника ПДВ на застосування спеціального режиму оподаткування в сфері з/х.
На думку податківців, після реєстрації в якості суб'єкта спеціального режиму оподаткування підприємство повинне подавати в податкову по місцю реєстрації загальну і скорочену податкові декларації по ПДВ.
Подробиці в матеріалі:
ДПС повідомила про особливості переходу платника ПДВ на спецрежим оподаткування в з/х сфері
Застосування факсиміле. Наказом № 1047 ДПС відмічено, що нормами НК не передбачені права платників податків застосовувати факсиміле при підписанні податкових декларацій і розрахунків, а отже, податкова звітність, складена з порушенням цієї норми НК, не рахується податковою декларацією, окрім випадків, встановлених п. 46.4 ст. 46 НК.
Детальніше:
ДПС консультує з питань застосування факсиміле
Визначення повторності порушення податкових зобов'язань. Наказом ДПС № 1046 роз'яснено, що при застосуванні ст. 123 НКповторним порушенням є нарахування податкових зобов'язань за порушення податкового законодавства, які мали місце з 1 січня 2011 року. Нарахування податкових зобов'язань при проведенні перевірок після 01.01.2011 р. за порушення, здійснені до 1 січня 2011 року, не враховуються при визначенні повторності правопорушення.
Детальніше:
Сплата земельного податку единщиками. ДПС наказом № 1051 роз'яснила: якщо право власності на земельну ділянку оформлене на фізособу-підприємця і земельну ділянку використовується ним для здійснення госпдіяльності, такий підприємець звільняється від нарахування (сплати) і представлення податкової звітності із земельного податку.
Детальніше:
ДПС проконсультувала відносно сплати земельного податку единщиками
Заяви на пільги для IT- індустрії. ДПС листом № 9429/0/71-12/15-1317 нагадала, що для отримання суб'єктами IT- індустрії права на застосування особливостей оподаткування, вони повинні надати в орган ДПС по своєму місцезнаходженню реєстраційна заява за формою, запропонованою проектом наказу.
Детальніше:
Відома форма реєстраційної заяви для оформлення податкових пільг представників IT- індустрії
Матеріальна допомога і дохід платника податків. ДПС на своєму офіційному сайті разъснила, за яких умов матеріальна допомога працівникові від імені працедавця прирівнюється до заробітної плати. До таких умов відносять:
- систематичний характер надання такої допомоги усім або більшості працівників;
- виплата матеріальної допомоги передбачена положеннями про оплату праці найнятих робітників, прийнятими згідно з нормами трудового законодавства.
Уся сума такої допомоги включається в загальний місячний дохід оподаткування платника податків і оподатковується по ставках, встановлених п. 167.1 ст. 167 НК, з урахуванням вимог п. 164.6 ст. 164 НК.
Детальніше:
Матеріальна допомога включається в загальний місячний дохід оподаткування платника податків
Ви можете ознайомитися з аналітичними матеріалами і консультаціями по даній і іншим тематикам, безкоштовно встановивши на тест систему ЛІГА :ЗАКОН. |