Рівень довіри українців до міліції виріс, якщо вірити порівнянню результатів торішніх досліджень соціологів з нинішніми підсумками вивчення громадської думки під назвою "Міліція очима громадян : нові методи оцінки ефективності роботи МВС", проведеного фахівцями Харківського інституту соціальних досліджень.
Кожен четвертий опитаний відмітив, що довіряє міліції. В той же час, за даними торішнього дослідження "Центру Разумкова", міліції довіряють близько 6,7 % опитаних, а згідно з результатами опитування-2011, проведеного фахівцями СГ "Рейтинг", міліції виразив довіру лише кожен десятий українець.
Незважаючи на досить невисокі показники довіри, міліція входить в трійку громадських інститутів, яким довіряють більшою мірою. А лідерами по рівню довіри українських громадян є церква і Збройні сили України.
Як розповіли харківські соціологи, при оцінці ефективності роботи міліції чверть опитаних назвали її ефективною. В той же час, більше половини респондентів вказали на неефективність діяльності правоохоронців.
28 % респондентів заявили, що готові допомагати міліції у боротьбі із злочинністю. Найбільше опитаних (34,7%) готові допомагати, але тільки у тому випадку, якщо визнають ситуацію безпечною для їх власних інтересів і інтересів їх близьких.
Дані соцопитування будуть використані для створення моделі точнішої і ефективнішої оцінки діяльності міліції, щоб зробити її роботу прозорішою і зрозумілішою для громадян.
За інформацією прес-служби МВС.