Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Матеріальна допомога включається в загальний місячний дохід оподаткування платника податків

27 листопада 2012, 17:53
464
0
Автор:
Реклама

Державна податкова служба на своєму офіційному сайті розмістила роз'яснення відносно оподаткування матеріальної допомоги. Так, якщо виплата матеріальної допомоги має систематичний характер і така допомога надається усім або більшості працівників, наприклад, допомога на оздоровлення, і при цьому її виплати передбачені положеннями про оплату праці найнятих робітників (колективним договором, галузевою угодою і тому подібне), прийнятими згідно з нормами трудового законодавства, то така матеріальна допомога в цілях оподаткування прирівнюється до заробітної плати.

Уся сума такої допомоги включається в загальний місячний дохід оподаткування платника податків і оподатковується по ставках, встановлених п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України (далі - НК)з урахуванням вимог п. 164.6 ст. 164 НК.

ДПС також нагадує, що підпунктом 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 НК визначене, що для цілей розділу IV "Податок на прибутки фізичних осіб" НК заробітна плата - це основна і додаткова заробітна плата, інші заохочувальні і компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платникові податку у зв'язку із стосунками трудового найму згідно із законом.

В той же час, якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову добродійну (матеріальну) допомогу по їх заявах у зв'язку з особистими обставинами, яка носить разовий характер, наприклад на рішення соціально-побутових потреб, то її оподаткування регулюється п. 170.7 ст. 170 НК. Згідно абз. 3 п.п. 170.7.1 НК цільовою є добродійна допомога, яка надається під певні умови і напрями її витрачання, а нецільовою вважається допомога, яка надається без встановлення таких умов або напрямів.

Відповідно до абз. 1 п.п. 170.7.3 п.170.7 ст.170 НК не включається в дохід оподаткування сума нецільової добродійної допомоги, у тому числі матеріальною, такою, що надається резидентами - юр- чи фізособами на користь платника податків впродовж звітного податкового року сукупно в розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно абз. 1 п.п. 169.4.1 п.169.4 ст.169 НК, встановленого на 1 січня такого року (у 2012 р. - 1500 грн.).

Сума перевищення допомоги над вказаним розміром включається в загальний місячний (річний) дохід оподаткування платника податку згідно п.п. 164.2.19 п.164.2 ст.164 НК і підлягає оподаткуванню у джерела виплати по ставках, встановленим п.167.1 ст.167 НК.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини