Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати мають намір повторно спростити оформлення спадку для селян

27 листопада 2012, 12:47
186
0
Реклама

На засіданні Комітету депутати обговорили пропозиції Президента до ветованого їм Закону, згідно з яким посадовцям сільських, селищних рад і інших органів місцевого самоврядування в населених пунктах, де немає нотаріусів, надається право здійснювати нотаріальні дії про спадок (законопроект № 11047).

Президент України вважає неприйнятним надання повноважень сільським, селищним порадам щодо оформлення спадку. Крім того, відміна вимоги відносно обов'язкового проведення нормативно грошової оцінки земельних ділянок при визначенні розміру державного мита при спадкоємстві зменшить надходження до держбюджету.

В. Янукович підтримує пропозицію про виключення окремих положень законів про ФДМУ і про внесення змін з питань приватизації по реалізації положень Держпрограми приватизації на 2012-2014 роки, що стосуються особливостей здійснення оцінки майна для цілей оподаткування, у тому числі відносно визначення такої оцінки винятковим видом діяльності суб'єкта оцінної діяльності. На думку Президента, після застосування цих норм з ринку надання послуг за оцінкою майна були штучно усунені раніше сертифіковані оцінювачі, викликав подорожчання наданні послуг за оцінкою майна. Щоб уникнути такої ситуації і забезпечення доступності і здешевлення послуг за оцінкою майна, забезпечення здорової конкуренції на ринку відповідних послуг, Президент запропонував в Законі забезпечити комплексне і вичерпне врегулювання цього питання. Комітет підтримав такі пропозиції.

В той же час, Комітет вважає, що виключення із Закону положень, які надають право посадовцям, що здійснюють нотаріальні дії видавати посвідчення про право на спадокруйнує саму ідею цього законодавчого акту про доступ до такого виду нотаріальної послуги жителів сіл і селищ. Тому Комітет не підтримує ці пропозиції Президента.

За інформацією прес-служби ВР.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини