У листі ДПС від 05.10.2012 р. № 3130/0/61-12/17-1115 розглянуто питання відносно порядку представлення податкової декларації про майновий стан і прибутки при реалізації права фізичної особи на податкову скидку.
Документ нагадує про те, що Верховною Радою прийнятий Закон № 4661який вніс зміни до розділу IV Податкового кодексу. Зокрема, змінами ясно, що фізособи, які мають право на податкову скидку, можуть скористатися таким правом впродовж усього календарного року, що йде за звітним, а не лише до 1 травня такого року.
Також пп. "є" п. 176.1 ст. 176 НК викладено в новій редакції, якій конкретизовано, що платники податку зобов'язані подавати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року, якщо впродовж такого року ним двома або більше податковими агентами налічувалися (виплачувалися, надавалися) прибутки оподаткувань лише у формі заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими стосунками (при цьому загальна річна сума таких прибутків оподаткувань перевищує сто двадцять розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року).
Перерахунок податку із задекларованої річної загальної суми прибутків оподаткувань здійснюється в окремому додатку до податкової декларації в такому порядку:
1) задекларована річна загальна сума прибутків оподаткувань зменшується на фактично нараховані (утримані) впродовж звітного року податковими агентами суми ЄВ на загальнообов'язкове держсоцстрахування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду і на суму наданої платникові податку податкової соціальної пільги (при її наявності);
2) зі зменшеної загальної суми прибутків оподаткувань 120 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, оподатковуються за ставкою у розмірі 15 %, інша сума - за ставкою у розмірі 17 %.
В той же час слід зазначити, що ст. 52 НК передбачено надання органом ДПС платникові податків податкової консультації (дивитеся також визначення податкової консультації в пп. 14.1.172 п. 14.1 ст. 14 НК). Відзначається, що податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надана така консультація.
Консультації надаються:
- органом ДПС, в якому платник податків знаходиться на обліку;
- митним органом по місцю митного оформлення товарів;
- найвищим органом ДПС або найвищим митним органом, якому такий орган адміністративно підпорядкований, а також
- центральним органом виконавчої влади, яка реалізує державну податкову політику, або центральним органом виконавчої влади, яка реалізує державну політику у сфері митної справи.
ДПС повідомляє, що у разі потреби отримання такої податкової консультації, платникові податків треба безпосередньо звернутися до органу ДПС по місцю податкової адреси (місцю проживання фізособи, по якій воно береться на облік як платник податків в органі ДПС) для отримання податкової консультації.