Наказом від 02.11.2012 р. № 601 ГТС затвердила нову редакцію Методичних рекомендацій відносно виробництва у справах про порушення митних правил.
За порушення митних правил можуть бути накладені стягнення:
- попередження;
- штраф;
- конфіскація товарів, транспортних засобів комерційного призначення - безпосередніх предметів порушення митних правил, товарів, т/із засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), які використовувалися для приховання товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю (окрім т/із засобів комерційного призначення, що використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон по певних маршрутах і рейсами), а також т/з, які використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон поза місцем розташування митного органу.
Підставами для порушення справи про порушення митних правил являються:
- безпосереднє виявлення посадовцями митного органу такого порушення;
- офіційні письмові повідомлення про здійснення особою порушення митних правил, отримані від правоохоронних органів, а також органів, що здійснюють контроль;
- офіційні письмові повідомлення про здійснення порушення митних правил, отримані від митних і правоохоронних органів іноземних держав, а також від міжнародних організацій.
Документ також передбачає обставини, що виключають провадження у справідо яких, зокрема, відносяться:
- здійснення дії в стані крайньої необхідності або необхідної оборони;
- відміна акту, що встановлює відповідальність за порушення митних правил;
- витікання до моменту розгляду справи про порушення митних правил термінів накладення стягнень.
Постанова митниці у справі про порушення митних правил може бути оскаржено в Держмитслужбі або в місцевому загальному суді як адміністративному суді в порядку, передбаченому КоАП.
Постанова митного органу про накладення стягнення за порушення митних правил підлягає виконанню після закінчення терміну його оскарження - 10 днів з дня винесення постанови (у разі пропуску зазначеного терміну з поважних причин цей термін за заявою особи, відносно якої винесена постанова, може бути відновлений органом (посадовцем), правомочним розглядати скаргу).