У листі Минсоцполитики від 12.10.2012 р. № 385/10/136-12 роз'яснені особливості індексації грошових прибутків населення.
Посилаючись на п. 2 Порядки проведення індексації грошових прибутків населення від 17.07.2003 р. № 1078 (далі - Порядок)Минсоцполитики повідомляє, що індексації підлягають:
- грошові прибутки громадян, отримані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці;
- грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу.
У роз'ясненні указываеться, що заробітна плата (грошове забезпечення) (далі - грошовий дохід) індексується в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який відповідно до Законом "Про прожитковий мінімум" визначається з розрахунку на місяць.
Пунктом 5 Порядку встановлено, що місяць, в якому відбулося підвищення грошових прибутків населення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових прибутків населення. Індексація грошових прибутків, отриманих громадянином за цей місяць, не здійснюється. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючих підсумків індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.
Листом детально роз'яснюються:
- особливості індексації грошових прибутків громадян залежно від суми місячного доходу;
- правила індексації премії;
- індексація грошових прибутків, якщо працівник працював неповний робочий час та ін.
Що стосується індексації грошового забезпечення під час відпустки військовослужбовцято оскільки військовослужбовцеві не розраховується середній заробіток, суми індексації і її фиксированая величина повинні виплачуватися в розрахунку за місяць.
Слід зазначити, що свій колишній лист від 06.08.2012 р. № 169/10/137-12 відносно індексації грошових прибутків Минсоцполитики відкликало.