У Сполучених Штатах діє програма "власна оцінка імпортера". Виконавши ряд вимог з боку митниці і надавши доступ до певної категорії інформації, імпортер отримує довіру з боку митниці, а відповідно - можливість користуватися спрощеннями при проходженні митних процедур. За своїми критеріями такий статус має аналог в Україні і Європі - це уповноважений економічний оператор. На сьогодні, за інформацією офіцера Шелера, такий статус мають 250 американських компаній.
Делегація Держмитслужби також безпосередньо ознайомилася з роботою митниці в порту. За 24 години до моменту вантаження в порту відправлення експортер повинен в електронному вигляді передати інформацію про вантаж в митні органи США. Ця інформація ретельно аналізується на предмет ризикованої тих або інших операцій, і визначається об'єм процедур, який має бути застосований до вантажу (сканування, фізичний огляд і тому подібне).
Таким чином митна служба може сконцентруватися на операціях з високим ризиком і не витрачати час на здійснення контролю за цілком легальними постачаннями. За результатами спрацьовування системи аналізу ризиків вантаж може бути визнаний навіть таким, що не підлягає вантаженню на судно в порту відправлення, оскільки все одно не буде прийнятий в США.
Голова Держмитслужби Ігор Калетник дав відповідні доручення по впровадженню окремих елементів в роботу митних органів України.
За інформацією прес-служби ГТС.
Нагадуємо:
Держмитслужба не допустить схеми з використанням ордерних перевезень