Мінфін і МЗС наказом від 11.10.2012 р. № 1077/263 ствердили Порядок забезпечення зарахування до держбюджету засобів, що отримуються закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті, їх використання і віддзеркалення в обліку і звітності про виконання держбюджету. Згідно з документом, засоби, що отримуються закордонними дипломатичними установами України за здійснення консульських дійзараховуються до державного бюджету щомісячно, інші засобиотримувані закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті, - щокварталу.
У звіті про об'єми коштів, отриманих в іноземній валюті і підлягаючих зарахуванню до держбюджету, наводяться дані у національній валюті країни місцезнаходження установи з вказівкою еквіваленту в доларах США по курсу, встановленому згідно із законодавством цієї країни на останній день звітного періоду (по засобах, отриманих за здійснення консульських дій, - на останній день звітного місяця, по інших засобам, отриманим зарубіжними дипломатичними установами в іноземній валюті, - на останній день звітного кварталу).
Засоби, що отримуються закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті, є прибутками держбюджету і згідно з Бюджетним кодексом і Законом про Державний бюджет зараховуються в загальний і спеціальний фонди держбюджету (без перерахування з-за кордону в Україну на рахунки Казначейства) і відбиваються Казначейством у бухгалтерському обліку і звітності про виконання державного бюджету.
МЗС подає в Мінфін не пізніше 25 чисел місяця, що йде за звітним періодом, лист про надання відповідного дозволу на зарахування в прибутки загального фонду держбюджету засобів, отриманих зарубіжними дипломатичними установами України в іноземній валюті, з одночасним їх напрямом на здійснення витрат по функціонуванню цих установ по відповідних кодах економічної класифікації витрат бюджету.