Розроблений проект наказу Мінфіну про затвердження Порядку проведення огляду (повторні огляди) товарів, транспортних засобів комерційного призначення, в яких переміщаються ці товари.
Згідно з проектом огляд здійснюється шляхом:
- візуального огляду товарів і т/з комерційного призначення, в яких переміщаються ці товари;
- розкриття пакувальних місць або вантажного відсіку т/з комерційного призначення або місткостей і інших місць, де знаходяться або можуть знаходитися товари.
Рішення про проведення огляду у випадках, певних ч.3 ст. 338 Митного кодексуприймає керівник митного органу або особа, що виконує його обов'язки, в зоні діяльності якого знаходяться такі товари або т/с.
Нагадуємо, ч. 3 ст. 338 Кодексу передбачає такі ситуації:
1) митну декларацію не подано декларантом впродовж терміну, встановленого ст. 263 ТК, за наявності достатніх підстав вважати, що ці товари переміщаються через митний кордон України з порушенням норм Кодексу і інших законів з питань державної митної справи;
2) товари виявлено (знайдено) при здійсненні митного контролю в зонах митного контролю і / або транспортних засобах, переміщуваних через митний кордон України, і їх власник невідомий;
3) декларантом не виконуються обов'язки, встановлені ст. 266 ТК.
Посадовець, якому доручено проводити огляд, інформує власника товарів або уповноважену ним особу, або водія т/з про проведення відповідних операцій не пізніше 10 хвилин з моменту отримання доручення. Огляд може відбуватися і за відсутності власника товарів або уповноваженого ним особи, але тоді обов'язкове залучення не менше двох понятих.
Огляд може проводитися у об'ємі, необхідному для ідентифікації товарів (до 20% пакувальних місць і вибіркове обстеження т/з і до 100% пакувальних місць і поглиблене обстеження т/с).
У разі встановлення в ході проведення огляду невідповідності фактичної кількості товарів вказаному в товаросупровідних документах митний орган самостійно визначає необхідне, для цілей митного контролю і митного оформлення, кількість товарів, які оглядатимуться.
При виявленні в ході огляду фактів невідповідності фактичних характеристик, кількості, або відомостей про товари (найменування, країна походження, виробник і тому подібне) відомостям, наявним у розпорядженні посадовця, що оглядає, ці факти відзначаються в акті огляду. У разі, якщо виявлені розбіжності вказують на наявність ознак порушення вимог законодавства України з питань державної митної справи, складається протокол про порушення митних правил.
Після проведення огляду (повторні огляди) митники заповнюють акт оглядуякий завіряється відбитком особистого номерного друку посадовця митного органу, що проводив огляд.