Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як митникам проводити огляд товарів?

7 листопада 2012, 17:14
353
0
Автор:
Реклама

Розроблений проект наказу Мінфіну про затвердження Порядку проведення огляду (повторні огляди) товарів, транспортних засобів комерційного призначення, в яких переміщаються ці товари.

Згідно з проектом огляд здійснюється шляхом:

- візуального огляду товарів і т/з комерційного призначення, в яких переміщаються ці товари;

- розкриття пакувальних місць або вантажного відсіку т/з комерційного призначення або місткостей і інших місць, де знаходяться або можуть знаходитися товари.

Рішення про проведення огляду у випадках, певних ч.3 ст. 338 Митного кодексуприймає керівник митного органу або особа, що виконує його обов'язки, в зоні діяльності якого знаходяться такі товари або т/с.

Нагадуємо, ч. 3 ст. 338 Кодексу передбачає такі ситуації:

1) митну декларацію не подано декларантом впродовж терміну, встановленого ст. 263 ТК, за наявності достатніх підстав вважати, що ці товари переміщаються через митний кордон України з порушенням норм Кодексу і інших законів з питань державної митної справи;

2) товари виявлено (знайдено) при здійсненні митного контролю в зонах митного контролю і / або транспортних засобах, переміщуваних через митний кордон України, і їх власник невідомий;

3) декларантом не виконуються обов'язки, встановлені ст. 266 ТК.

Посадовець, якому доручено проводити огляд, інформує власника товарів або уповноважену ним особу, або водія т/з про проведення відповідних операцій не пізніше 10 хвилин з моменту отримання доручення. Огляд може відбуватися і за відсутності власника товарів або уповноваженого ним особи, але тоді обов'язкове залучення не менше двох понятих.

Огляд може проводитися у об'ємі, необхідному для ідентифікації товарів (до 20% пакувальних місць і вибіркове обстеження т/з і до 100% пакувальних місць і поглиблене обстеження т/с).

У разі встановлення в ході проведення огляду невідповідності фактичної кількості товарів вказаному в товаросупровідних документах митний орган самостійно визначає необхідне, для цілей митного контролю і митного оформлення, кількість товарів, які оглядатимуться.

При виявленні в ході огляду фактів невідповідності фактичних характеристик, кількості, або відомостей про товари (найменування, країна походження, виробник і тому подібне) відомостям, наявним у розпорядженні посадовця, що оглядає, ці факти відзначаються в акті огляду. У разі, якщо виявлені розбіжності вказують на наявність ознак порушення вимог законодавства України з питань державної митної справи, складається протокол про порушення митних правил.

Після проведення огляду (повторні огляди) митники заповнюють акт оглядуякий завіряється відбитком особистого номерного друку посадовця митного органу, що проводив огляд.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини