УКБС запропонувала Нацбанку удосконалити порядок формування і використання банками резервів для відшкодування можливих втрат по активних операціях, що наблизить діючі норми до міжнародних вимог банківського нагляду. Так, за результатами аналізу проекту змін в Положення про порядок формування і використання банками України резервів для відшкодування можливих втрат по активних банківських операціях (затвердженого постановою НБУ № 23 від 25.01.2012г.) експерти УКБС висловилися за необхідність деталізації і чіткішого тлумачення окремих норм документу
Зокрема, у зв'язку з неможливістю попереднього достовірного визначення ефективної процентної ставки по поновлюваною кредитною лінією, запропоновано переглянути розрахунок розміру резерву по кредитах овернайт/овердрафт, доповнивши їх даними відносно об'єму заборгованості по поновлюваній кредитній лінії.
Окрім цього, експерти УКБС пропонують погоджувати норми Положення із Законом "Про запоруку"переглянути і уточнити склад груп, на які ділиться, залежно від рівня ліквідності, прийнятне забезпечення. Так, необхідно уточнити терміни "транспортний засіб" і "устаткування", визначити особливості віднесення до видів забезпечення об'єктів незавершеного будівництва і доповнити 4 групу окремими видами техніки (наприклад, інвентарем агропромислового комплексу, та ін.) у зв'язку з тим, що в законодавстві відсутнє однозначне віднесення цих об'єктів до транспортних засобів або до устаткування.
Необхідно також встановити періодичність перевірки стану запоруки з урахуванням виду заставного майна і стану обслуговування боргу (відсутність / наявність простроченого боргу терміном понад 90 днів). Також експерти УКБС пропонують зменшити втричі (з щорічною до 1 разу в 3 року) періодичність перевірок стану нерухомого майна житлового призначення (у разі відсутності простроченого боргу до 90 календарних днів), що відповідає вимогам Базельського комітету з банківського нагляду (Базель-II).
За інформацією прес-служби УКБС.