Що робити, якщо на вулиці більше трьох діб середньодобова температура нижче +8 градусів за Цельсієм, а батареї - ледве теплі? Діяти згідно із законом, радить Міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк. Законодавство чітко регламентує стосунки між споживачем і обслуговуючою організацією, встановлений чіткий механізм перерахунку плати за недотримання якісних і кількісних показників послуги.
За словами глави Минрегиона, платити громадяни повинні тільки за якісну послугу. Але у будь-якому випадку, вирішення проблеми слід починати на місцевому рівні, оскільки "ні Міністерство, ні облдержадміністрація вентилі не крутять, труби не латають і лампочки, що перегоріли, не міняють. Більше того, будь-яке втручання в господарську діяльність підприємств, у тому числі і комунальних, заборонено законом".
Як відмітив Міністр, комунальні підприємства є загальною власністю конкретної общини. Це означає, що кожен житель конкретної територіальної общини може і повинен вимагати якісної роботи від комунальних підприємств, не лише як споживач, але і як співвласник.
Анатолій Близнюк призвав громадян шанувати себе і оточення, незважаючи на усі проблеми: "Шануйте себе, шануйте диспетчерів, яким за день доводиться вислуховувати сотні скарг нервових людей. Представте, якщо раптом виявиться, що диспетчер - ваш хороший знайомий, сусід або родич. Хотіли б ви, щоб вашу лайку почула ваша дружина або мама"?.
За інформацією прес-служби Минрегиона.
Нагадаємо, що Правилами підготовки теплових господарств до опалювального періоду визначено, що включення систем опалювання здійснюється за умови, якщо впродовж трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря не перевищує 8° C, а відключення - коли впродовж трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря перевищує 8° C. З проблемами громадянам рекомендують звертатися в першу чергу в Жеки, а якщо це не допомогло - по телефону диспетчерської служби у своєму регіоні (карта з такими номерами телефонів розміщена на сайті Минрегиона).