На засіданні Комітету розглядався законопроект № 10668яким пропонується доповнити ст.93 Сімейного кодексу розшифровкою поняття невигідного матеріального становища одного з подружжя (у не&яке nbsp;повинен ставити подружжя шлюбний контракт).
Надзвичайно невигідне матеріальне становище пропонується вважати таким, якщо:
- за умовами договору у разі розділу майна подружжя усе майно передаватиметься одному з них, зате другий отримуватиме майно незначної вартості;
- один з подружжя відмовляється від майбутньої зарплати на користь одного з них;
- один з подружжя бере на себе явно обтяжливі обов'язки (зобов'язується у разі розірвання браку містити того, що свого було дружину/чоловіка, його дітей і близьких родичів, третіх осіб);
- обмежуються права і дієздатність дружини, чоловіка.
На засіданні відзначалося, що ст.51 Конституції визначає, що кожен з подружжя має рівні права і обов'язки в шлюбі і сім'ї. Ч. 2 ст.7 Сімейного кодексу встановлено, що сімейні стосунки можуть бути врегульовані за домовленістю (договором) між їх учасниками. Таке договірне регулювання торкається, передусім, шлюбного договору.
При цьому, Сімейним кодексом передбачено, що шлюбним договором регулюються майнові стосунки між дружинами, визначаються їх майнові права і обов'язки. Шлюбний договір не може ставити одного з подружжя в надзвичайно невигідне становище - не може покладати на одного з подружжя тільки обов'язки, а іншому - надавати тільки права. Отже, поняття надзвичайно невигідне становище пов'язане з питанням майнової рівності подружжя в шлюбі.
Згідно п.6 ч.1 ст.92 Конституції, основи регулювання браку, сім'ї визначаються виключно законом. Ухвалення законів КУ відносить до повноважень Верховної Ради як єдиного органу законодавчої влади в Україні.
За інформацією прес-служби ВР.