Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Україна відзвітувала перед Радим ООН з прав людини

29 жовтня 2012, 10:35
139
0
Реклама

Україна представила членам Ради ООН з прав людини своя друга національна доповідь про ситуацію із забезпеченням захисту прав людини в державі. 3,5-годинний інтерактивний діалог, в центрі якого була українська делегація на чолі з урядовим уповноваженим у справах ЕСПЧ Назаром Кульчицким, видався досить напруженим.

У своїй промові глава української делегації основному акцентував увагу на ініціативах держави по реформі карного процесузокрема, зупинився на новому КПК. Після доповіді представники інших делегацій озвучили українській стороні свої питання і рекомендації. Вони вітали прогрес української сторони, проте в рекомендаціях неодноразово звучало побажання, щоб новий кодекс діяв в Україні не лише технічно, але і щоб державі вдалося паралельно з його впровадженням змінити відношення усіх ланок влади до судової системи, забезпечити незалежність і прозорість усіх процесів, і таким чином довести карний процес в країні до світових стандартів.

Нідерланди, Швейцарія, Великобританія, Канада і США застерегли Україну відносно вибіркового притягнення до карної відповідальності. Представниця США відмітила, що Україна так і не прислухалася до багатьох попередніх рекомендацій, зокрема, стосовно неприпустимості тиски на незалежні ЗМІ. Канадська сторона наполегливо рекомендує Україні впровадити усеосяжне антидискримінаційне законодавство і звернути увагу на утиски свободи слова і свободи зборів.

Неодноразово говорилося про необхідність введення дієвішого механізму по зміні стереотипу ролі жінки в суспільстві і урівноваження прав чоловіків і жінок у Україні, немало рекомендацій прозвучало і по викорінюванню практики тортур і жорстокого поводження з людьми в правоохоронних органах. Представники Ради ООН з прав людини стурбовані дотриманням прав дітей в Україні, проблемою торгівлі людьми, проблемами нацменшостей і людей з особливими потребами.

Україну призвали ратифікувати ряд міжнародних конвенцій, серед яких Конвенція по захисту праці мігрантів і їх сімей.

Доля прийняти рішення відносно України випав такій трійці країн : Камерун, Еквадор і Саудівська Аравія. Ухвалення рішення відносно України заплановане на другу половину дня 29 жовтня.

Джерело: Мінюст.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини