Більшість державних кіностудій досі знаходяться в критичному стані. Для вирішення питання їх стабільного функціонування і подальшого розвитку і враховуючи звернення їх директорів, які пропонують реалізувати держзамовлення на кіновиробництво через державні кіностудії, Міністерство культури ініціює нову процедуру державної підтримки в області кіно.
"Передова система відбору кінопроектів для отримання держфінансування, яку рік тому ввело Держкіно, показала, що ніж більше проектів відбирається для запуску у виробництво, тим більше з'являється знову кіностудій, які прагнуть освоювати бюджетні кошти" - засмучується Міністр культури Михайло Кулиняк.
Рішення, яке запропонувало Мінкультури, полягає в тому, щоб державне фінансування, яке виділяється на той або інший кінопроект, спрямовувалося Держкіно на одну з державних кіностудій (тобто на державне підприємство), звідки засоби вже перераховуватимуться на творчу групу, яка забезпечить зйомку кінопроекту. Форма розрахунків з приватними кіностудіями через державні підприємства (державні кіностудії) не несе ніяких утисків для виробників фільмів - лише забезпечує прозоре проходження бюджетних державних коштів, упевнені в Мінкультури.
При цьому обіцяють, що уся продюсерська система працювати в тому ж режимі, в якому працювала досі. Система відбору кінопроектів і надалі відбуватиметься через експертну комісію, і ніяких перегородок повноважень знімальної групи, її авторські права і свободи державними кіностудіями не передбачається.
Довідка. До сфери управління Міністерства культури України відносяться держпідприємства: "Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка", "Українська кіностудія анімаційних фільмів", "Українська студія хронікально-документальних фільмів", "Національна кинематека України", "Національний центр Олександра Довженка".
За інформацією прес-служби Мінкультури.