Кабінет Міністрів постановою № 937 від 10.10.2012 вніс зміни в критерії, по яких оцінюється міра ризику від здійснення господарської діяльності суб'єктами господарювання у частині дотримання вимог законодавства про працю і визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю).
Минсоцполитики підготувало цей документ по перегляду критеріїв, по яких суб'єкти господарювання відносяться до вищої і середньої групам ризикуз метою звуження круга таких суб'єктів господарювання.
Зокрема, згідно з прийнятим рішенням, до вищої міри ризику відносяться суб'єкти господарювання, що мають заборгованість по зарплаті більше 60 календарних днів, допускають грубі порушення чинного законодавства з питань праці і надання звітності. Крім того, до вищої групи ризику відносяться, наприклад, суб'єкти господарювання з чисельністю понад 251 працівник, з яких 30 і більше відсотків отримують зарплату на рівні або менше мінімальної зарплати.
До середньої міри ризику відносяться суб'єкти господарювання, що мають заборгованість по зарплаті від 30 до 60 календарних днів, допускаючі порушення чинного законодавства з питань праці і надання звітності. Також до середньої групи ризику відносяться, наприклад, суб'єкти господарювання з чисельністю понад 251 працівник, з яких 15 - 30 відсотків отримують зарплату на рівні або менше мінімальної зарплати.
За інформацією прес-служби Минсоцполитики.